Владика Василій: За прикладом святого Йосафата маємо ширити єдність і згоду в своєму народі

“Добрий пастир кладе життя за своїх овець. Христос є тим добрим пастирем, який дарує нам вічне життя. Святий Йосафат наслідував Спасителя і Господа і був готовий віддати життя за своїх вірних”, – сказав Екзарх Харківський Владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у день пам’яті священномученика Йосафата.

Архиєрей пригадав, що Святий Йосафат народився у Володимирі-Волинському, де відчув поклик йти за Христом. Згодом святий мешкав у Вільнюсі, де вступив до монастиря Пресвятої Трійці оо Василіян. В цьому монастирі він зростав духовно: через духовні вправи, молитви, пости, чування. Таким чином Господь готував його до архипастирського служіння. Згодом Йосафат став архиєпископом Полоцьким (нині Білорусь). “Часи були непрості. Але Йосафат віддано служив Богові та людям, що викликало у його ворогів заздрість. Святому сокирою розтяли голову, і він загинув як мученик. Господь через мученицьку смерть прославив свого пастиря. Люди почали отримувати ласки за молитвами святого Йосафата”, – сказав Владика Василій.

“В сьогоднішній день, коли також непрості часи, святий Йосафат є прикладом, як ми повинні з ревністю і вірою служити Богові і звертатися до Нього. За його прикладом маємо ширити єдність і згоду в своєму народі”, – побажав Екзарх Харківський.

Пресслужба Харківського Екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *