Блаженніший Святослав та Владика Василій взяли участь у святкуваннях з нагоди 20-річчя парафії Святого Василія Великого у Києві

Парафія Святого Василія Великого при монастирі ЧСВВ у Києві відзначила 20-річчя з дня заснування. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію у храмі очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з Владикою Василієм, Екзархом Харківським. До спільної молитви долучилися ієромонахи-василіяни, священники, парафіяни храму та гості.

«Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що цей храм був збудований, – сказав Глава УГКЦ. – Пам’ятаємо його будівничих, жертводавців. Пам’ятаємо покоління василіанських ченців, які тут подвизалися, сестер, які тут служили. Особливо в останнє десятиліття буремного життя нашого суспільства цей храм став ковчегом, лічницею, де лікуються рани душі і тіла».

Варто додати, що храм Святого Василія Великого є головною спорудою монастиря оо. Василіян, що розташована на схилі між Вознесенським узвозом та Вознесенським яром. Автором проекту храму і монастиря  є професор архітектури Лариса Павлівна Скорик. Церква спроектована у модерному стилі проте оперта на основі прадавніх традицій.

У 2002 році відбулося освячення храму і престолу, в який заклали мощі блаженного свщмч. Йосафата Коциловського ЧСВВ.

Будував монастир і першим його ігуменом був  ієром. Теодозій (Янків) ЧСВВ (2000-2005 роки).

З 2005 до 2014 року ігуменом монастиря був ієром. (тепер Владика) Василій (Тучапець) ЧСВВ.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *