Архиєрейською Літургією у Харкові завершився візит Глави УГКЦ до Донецько-Харківського екзархату

«Господь сотворив людей, щоб вони жили у Божому світлі і були здатні Його прийняти. Знаком того, що ми створені для Божого світла на Його образ і подобу, є дар зору. Завдяки можливості бачити ми споглядаємо різні сторони створенного світу. Лише у світлі ми можемо розрізняти кольори, захоплюватися красою і величчю Божої Премудрості, що відзеркалюється у цьому створеному світі», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, під час Архиєрейської Літургії у неділю сліпородженого, 20 травня 2012 року, в парафії Святого Миколая, що у м. Харкові по вулиці Гвардійців Широнівців.

Блаженнійшого при вході до церкви привітав парох протоієрей Микола Семенович і просив у нього патріаршого благословення для вірних Церкви на Слобожанській землі.

Разом із Предстоятелем УГКЦ співслужили: Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський, Владика Василь (Медвіт), Єпископ-помічник Донецько-Харівського екзархату УГКЦ, та Владика Мар’ян (Бучек), Єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ. Крім того, на Літургію завітали Єпископ Харківський і Богодухівський УПЦ КП Лаврентій (Мигович), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ Ігор (Ісіченко), а також начальник Відділу в справах релігій Харківської облдержадміністрації Ольга Чернявська.

Глава Церкви привітав усіх зі «славним першим ювілеєм» – десятиріччям Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Він подякував Владиці Мар’янові за те, що «тоді, коли не було де молитися греко-католикам, нас гостинно прийняли наші брати-римо-католики». Предстоятель УГКЦ вважає це виявом того, що «ми є дітьми єдиної Церкви Христової, яка обіймає різні народи і обряди, роблячи нас єдиними у Христі».

Крім того, вітаючи Владику Лаврентія, Глава УГКЦ зауважив, що всі «ми є браття і діти однієї Матері і єдиного Хрещення святого Володимира». «Важливо, щоб спадкоємці київського християнства любилися і разом будували єдність Христової Церкви», – додав він.

На переконання Блаженнішого Святослава, після Хрещення ми «входимо в спільноту віруючих і живимося Тілом і Кров’ю нашого Спасителя і Церкви, яка є Тілом Христовим».

«Я хотів би, щоб для кожного з вас парафія і спільнота, де ви перебуваєте, була не тільки місцем приймання Святих Таїнств. Тут ви повинні переживати навернення, просвічення і єднання із нашим Спасителем. Адже Він і сьогодні є серед нас, як і тоді, коли приходив до своїх апостолів після свого воскресіння у прославленому тілі», – завершив промовець.

Після ЛітургіїБлаженнійшого привітав вікарій Харківський владика Василь (Медвіт). Патріарх подякував гостям і вірним Церкви та освятив ікону Святого Миколая з мощами, що походять від десниці святого архієпископа Миколая Мирликійського чудотворця, передані із базиліки Сен-Ніколя-де-Пор (Франція).

Парох Микола Семенович подарував копію цієї ікони Патріарху Святославу на згадку про візит у пароїію св. Миколая в Харкові.

Діти парафії у національних строях дали концерт для Глави УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *