На Сході України греко-католиком бути невигідно, – Патріарх Святослав

Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) заявив під час зустрічі з молоддю в Харкові в рамках візиту до Донецько-Харківського екзархату.

Він також наголосив, що «спільноти УГКЦ на Східній Україні подібні до спільнот на Західній в часи переслідувань: нас було мало, але ми були справжні».

Блаженніший зауважив, що це його перший душпастирський візит на Схід України, котрий пролягав через Донецьк, Луганськ та Харків: «Найбільше мене вразили люди. Це просто дивовижно з якою любов’ю ви ставитеся до Церкви, яка відсунута на сторону. Любите її навіть коли це невигідно. Ви є нашим найбільшим багатством».

Переважна більшість запитань, котрі задавали Патріарху Святославу молоді люди, торкалися розвитку Церкви на Сході України. Глава УГКЦ запевнив, що він докладе всіх зусиль, щоб «де тільки є вірні Церкви була каплиця чи храм, був священик».

Також він прокоментував ситуацію, котра склалася в Сумах, де з 2005 року місцева влада ігнорує вимоги парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ виділити земельну ділянку для будівництва храму.

«В Сумах тяжка ситуація і влада заявила, що місто не має землі для храму. Ми будемо намагатися вирішити цю проблему. На Сумщині ми маємо право мати храми тем, де є вірні нашої Церкви. Ми будемо захищати наші права, адже в Україні вірні всіх Церков рівні між собою», – наголосив першоєрарх.

Джерело РІСУ

Також може зацікавити...

2 коментарі

  1. Руслан сказав:

    В Полтаві теж не хочуть виділити земельну ділянку під храм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *