Владика Василій (Тучапець) взяв участь в освяченні храму у Патріаршому домі

12 грудня Блаженніший Святослав освятив храм Благовіщення Пресвятої Богородиці у Патріаршому домі (м. Львів). У цій урочистій події взяли участь владики: Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський; Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький; Борис (Гудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі; Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський; Йосафат (Говера), Екзарх Луцький; Михайло (Бубній), Екзарх Одеський та Адміністратор Кримський; Василь (Тучапець), Екзарх Харківський; Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії ‒ а також священики, семінаристи, працівники Патріаршої курії, жертводавці та батьки Глави Церкви.

«Я дуже хочу, щоб ця подія ‒ освячення храму ‒ вийшла далеко за межі структур Патріаршої курії, а також далеко поза межі нашої Церкви, як в Україні, так і закордоном. Ми сьогодні дякуємо Богові, що освячення храму зробило нас учасниками великого таїнства. Тому я запрошую всіх вас ‒ беріть участь у Благовіщенні, бо наш народ так цього потребує. Я хочу, щоб усі тут присутні у своєму житті, у своїх конкретних справах і вчинках завжди говорили Богові “так”, як це робила Діва Марія!» ‒ закликав вірян Предстоятель УГКЦ.

Варто зазначити, що Блаженніший Святослав подякував усім присутнім за плідну працю, а особливо жертводавцям за допомогу. Навіть більше, Глава Церкви вручив Папську нагороду, яка є найвищою для мирянина в Католицькій Церкві, ‒ Хрест «За заслуги перед Церквою і Папою» Олегові Турію, українському історику Церкви, довголітньому директору Інституту історії Церкви УКУ, проректору із зовнішніх зв’язків цього ж вишу, завідувачу кафедри церковної історії. «Дякуємо вам за вашу працю та очікуємо вдвічі більшої!» ‒ привітав Олега Турія Глава Церкви.

Після завершення Чину освячення храму Пресвятої Богородиці та Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому домі відбулося відкриття дошки пошани для жертводавців. Крім того, усім присутнім продемонстрували подарунок для Глави УГКЦ. Поряд із дошкою пошани розміщена мозаїка, яку виконав о. Євген Андрухів, випускник Академії мистецтв у Римі. На мозаїці зображений герб Блаженнішого Святослава, який був розроблений згідно з правилами сучасного герботворення та за історичними традиціями церковної геральдики.

Джерело

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *