Папський проповідник українським католицьким владикам: «Будьте утішителями свого народу!»

25 листопада до України, на запрошення Блаженнішого Святослава, прибув о. Раньєро Канталамесса, який з 1980 року виконує служіння проповідника Папського дому. Цей італійський священик, який давав духовні науки трьом Римським Архиєреям, сьогодні розпочав духовні вправи для греко-католицьких і римо-католицьких єпископів України, котрі зібралися на щорічну спільну зустріч.

Духовні вправи розпочалися Божественною Літургією в каплиці реколекційного центру в Брюховичах, яку очолив Блаженніший Святослав у співслужінні з митрополитами, архиєпископами та єпископами Греко-Католицької і Римо-Католицької Церков в Україні. Глава УГКЦ запросив до проповіді о. Раньєро словами пророка Ісаї: «Утіште, утіште народ мій, каже ваш Бог (пор. Іс. 40, 1). Хто ж утішить пастирів, які мають дбати про своє стадо в час війни і розрухи?»

У своїй першій науці ватиканський отець поділився роздумами на тему першої частини Божественної Літургії, тобто Літургії Слова, підкреслюючи, що Слово Боже має бути живим і діяльним для нас сьогодні та що без цієї частини Літургії ми не зможемо підготуватися гідно до Літургії Жертви. Проповідник навів багато прикладів зі Старого та Нового Завіту, а також з особистого життя, вказуючи, як Бог продовжує промовляти до нас сьогодні через своє Боже Слово, і найкращим прикладом цього є проповіді св. Івана Золотоустого, пам’ять якого нині святкує Східна Церква.

У другій науці отець-реколектант зосередився на ролі й місії Святого Духа в історії спасіння, зауваживши, що не можемо трактувати Третю Божу Особу лише як додаток до історії спасіння, бо Святий Дух, як вияв споконвічної любові між Отцем і Сином, є нашим спасінням, Він робить спасіння, принесене Христом, доступним та актуальним для нас сьогодні. Церква, як Східна, так і Західна, на думку о. Раньєро, має постійну потребу в Зісланні Святого Духа, яке не обмежується лише до певної історичної події, а постійно звершується в історії спасіння.

Не оминув проповідник Папського дому і драматичної ситуації в Україні, кажучи: «Служіння пастирів – це бути передусім утішителем для свого народу. Отримавши в глибині серця потіху від самого Святого Духа-Утішителя, пастир повинен передавати цю потіху Божому людові. Маємо передавати своїм вірним упевненість у Божій силі, яка не є людською силою, бо навіть якщо світ завалиться, християнин завжди стоятиме на ногах завдяки силі Духа Святого. Не бійтеся, отже, воєн чи революцій, бо ваша потіха походить від самого Бога-Утішителя!»

Спільні реколекції для католицьких владик із Папським проповідником триватимуть до суботи.

Департамент інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *