Кожен християнин покликаний ділитися вірою зі своїми ближніми – Владика Василій

У неділю після Вознесіння Господнього Церква відзначає пам’ять Святих Отців І Вселенського собору. “Ці десять днів від Вознесіння до Зіслання Святого Духа є дуже важливими в житті Церкви”, – сказав Владика Василій під час недільної проповіді у нижньому храмі Святих Верховних апостолів Петра і Павла Катедрального Свято-Миколаївського собору.

Архиєрей пригадав слова молитви Ісуса Христа, які Спаситель сказав на Тайній Вечері: “Отче, прийшла година, прослав Свого Сина, щоб Твій Син Тебе прославив”. “Про яку славу говорить Христос? Незабаром мав настати момент жертви на хресті, яку Ісус називає славою. Слава – це влада дати життя вічне учням, а також кожній людині”, – сказав Екзарх Харківський. Апостоли мали зрозуміти, що Ісус – не просто людина, а Господь. Своєю молитвою Спаситель підводить учнів до пізнання Єдиного Бога в Трьох особах. Власне, І Вселенський Собор, який сьогодні згадує Церква, відбувся, щоб відстояти правдиву віру в Єдиного Бога та Ісуса Христа, який є рівний Богові.

Владика Василій зазначив, що на цьому соборі було засуджено єресь Арія і подано вірним молитву “Символ віри”, “щоб ми, молячись її, трималися віри, не відступали від неї”.

Екзарх Харківський застановився над особливістю цьогорічної Декади місійності, коли “Церква пригадує вірним, що не лише апостоли, учні покликані звіщати Євангеліє, а й кожен християнин покликаний ділитися вірою зі своїми ближніми”. “Важливо промовляти “Символ віри”, в якому закладені християнські правди, і який Церква нас навчила молитися, і щоб ми нашу віру ширили своїм життям, своїми вчинками”, – побажав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *