Екзарх Харківський очолив святкові богослужіння у храмі свв. Верховних апостолів Петра і Павла

Сьогодні – 1 квітня, християни Східного обряду відзначали одне з 12 головних свят – Вхід Господній в Єрусалим або, як ми ще називаємо, Квітну Неділю. У храмі свв. Верховних апостолів Петра і Павла святкові богослужіння розпочались Утренею, а відтак, Екзарх Харківський Кир Василій відслужив Св. Літургію, яку співслужили йому адміністратор храму о. Микола Семенович, о. Олег Рибчак та диякон Франциск, ЧСВВ. 

У це свято вірні несуть до церкви гілки верби, які символізують пальмове віття, яким вітали Ісуса, що їхав на осляті в Єрусалим напередодні Його розп’яття. Тож, після Літургії, Владика Василій на подвір’ї храму поблагословив та освятив усім присутнім цю вербу.

До храму зійшлося дуже багато людей і це не лише заради освяченої верби, але також і для того, щоб очистити свою душу від гріхів у Св. Тайні Сповіді. Під час цілої Утрені, та ще й після усіх богослужінь, священики сповідали чимало каянників.

Після освячення верби вірні мали можливість придбати Великодні сувеніри на ярмарку, який підготувала парафіяльна молодь.

ЗВИЧАЇ КВІТНОЇ НЕДІЛІ

“З посвяченою лозою в нашого народу пов’язані різні дії, деколи навіть забобонні. Посвяченої лози ніхто не нищив. Її ставили вдома за ікони або садили на городі. Нею благословляли худобу, коли перший раз виганяли на поле пасти. З посвяченою вербою господар обходив своє обійстя, щоб відігнати нечисту силу. Деякі навіть проковтували пуп’янки лози, “щоб горло не боліло”. Подекуди посвячену лозу давали померлим до рук, щоб при загальному воскресенні вони йшли назустріч Христові із символом перемоги. При виході з церкви у Квітну неділю люди легко вдаряли один одного по рамені лозою кажучи: “Не я б’ю, лоза б’є, за тиждень буде Велик­день”. Так пригадували собі, що за кілька днів буде празник Пасхи.” (Пізнай свій обряд. о. Юліян Катрій, ЧСВВ )

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *