“З піднесеним серцем, прийдіть і насолодимося владичної гостини” – ірмос

“З піднесеним серцем, прийдіть і насолодимося владичної гостини і безсмертної трапези. Небесного слова – від Слова навчімся і його звеличаймо.”  Ірмос Великого Четверга

У Великий (Чистий) Четвер Преосвященний Владика Василій очолив Святкові Богослужіння у нижньому храмі Святих Верховних апостолів Петра і Павла Катедрального Собору Св. Миколая Чудотворця УГКЦ. Архиєрею співслужили о. Микола Семенович та о. Олег Рибчак.

Зранку була відслужена Вечірня з Літургією св. Василія Великого, під час якої кир Василій молився за усіх священиків та семінаристів екзархату.

Увечері відбулась Утреня Страстей Христових. Характерною ознакою цього богослужіння є те, що священики читають 12 Євангельських уривків на тему Тайної Вечері, зради Юди, суду над Христом в первосвящеників і Пилата, розп’яття і поховання Ісуса Христа. Додано ще п’ятнадцять антифонів, що люди співають між Євангеліями. Таким чином все це служить для того, щоб вірні змогли пережили і поглибити свій духовний досвід разом з Христом в час подій суду, знущань і смерті Господа Нашого Ісуса Христа.

До богослужіння також були залучені семінаристи Львівської, Івано-Франківської та Київської духовних семінарій, що спільно послужили співом та прислугою.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *