Відбулися формаційні курси для духовенства Харківського Екзархату

З 1 до 4 березня під проводом Владики Василія для священників Харківського Екзархату відбулися формаційні курси. Основними темами були: духовність тверезості, священича родина, послання “Наша Свята Софія”, військове капеланство, інструкція про присутність церковних структур і духовенства в мережі інтернет.

Про проблему алкоголізму і наркоманії розказав директор реабілітаційного центру “Назарет” о. Ігор Козанкевич. Зокрема, йшлося про шкідливість алкоголю і проте, як він впливає на життя залежних та їх родин. Також отець Ігор заохотив завести на парафіях “Золоті книги тверезості”. Завданням цієї книги є жертвувати відмовою від алкоголю за тих, хто страждає через цю хворобу. Окрім того отець Ігор розповів про роль дружини священника в житті парафії, Церкви, сім’ї.

Про послання Блаженнішого Святослава “Наша Свята Софія” говорив о. Андрій Зелінський. Також о. Андрій розповів про військове капеланство, про участь священників в житті армії, навівши приклад з історії України від святого Володимира до Козацької Держави, УНР.

Про інтернет, соціальні мережі, як там мають поводитися духовні особи, розповів о. Володимир Лукашевський. Отець Володимир пояснив, яку небезпеку несуть комп’ютерні ігри, що вони забирають багато часу, а також впливають на психіку. Доповідач розповів про участь духовенства в соціальних мережах, про позитив і небезпеки такої участі. Йшлося про те, що священник, який перебуває в соціальних мережах, повинен нести світло Христове, свідчити про Божу любов і бути прикладом для наслідування.

Завершилися курси у четвер 4 березня зборами священників Харківського Екзархату.

Повідомив о. Станіслав Б’ялковський

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *