“Якщо народ навернеться – Господь дасть нам перемогу”, – екзарх Харківський владика Василій

“Слово Боже заохочує нас подивитися, якою є наша віра”, – сказав владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у 6-ту неділю після Зіслання Святого Духа. Екзарх Харківський зазначив, що Господь заохочує нас позбутися гріха, зокрема, через Таїнство сповіді. Адже також святий апостол Павло говорив: “Ненавидьте зло і чиніть добро”.

Роздумуючи над євангельською подією про зцілення паралізованого, екзарх Харківський звернув увагу на те, що Христос не лише має владу відпускати гріхи, а й зцілити тіло. Чудо відбулося у Капернаумі, де Господь жив і був знаним.

Може видатися дивним, що люди шукали здоров’я тіла, а Христос говорить їм про душу: Бог насамперед зціляє душу, а потім каже паралізованому: “Йди!”

“Цим чудом Христос представляє доказ свого Божества: Він прощає гріхи, знає думки людські та зцілює одним словом хворобу”, – сказав владика Василій.

Окрім того, екзарх Харківський застановився над постаттю святої Ольги, яку Церква вшановує 24 липня. Архиєрей сказав, що київська княгиня прийняла християнство, змінила своє життя і разом з нею змінилася держава, якою вона керувала. “Зло руйнує і людину, і суспільство. А добро, навпаки, будує. Тому, якщо наш український народ навернеться  –  то Господь дасть нам перемогу”, – додав владика Василій.

 

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *