Владика Василій взяв участь в урочистостях з нагоди 375-річчя Ужгородської унії, 250-річчя канонізації Мукачівської єпархії, 20 років від беатифікації владики Теодора

28 червня при Ужгородській богословській академії була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди головних святкувань року Ювілеїв Мукачівської греко-католицької єпархії.

Цього дня відзначалося: 375-річчя Ужгородської унії, 250-річчя канонізації Мукачівської єпархії, 20-річчя беатифікації владики Теодора Ромжі.

З цієї нагоди на святкування прибули численні запрошенні гості: єпископи, духовенство, монашество і вірні, як з України, так і з-за кордону.

Зокрема у святкуваннях взяв участь представник Святішого Отця Папи Франциска – Монсеньор Себастіано Санна, секретар Апостольської Нунціатури в Києві.

Очолив Літургію Преосвященний Владика Ніл Лущак – Апостольський адміністратор Мукачівської єпархії, з яким співслужили Архиєпископи та Єпископи Української Греко-Католицької Церкви: Митрополит Ігор Возняк, Митрополит Володимир Війтишин, Владика Тарас Сеньків, Владика Василь Тучапець ЧСВВ. Також Літургію співслужили Митрополит Гайдудорозький Кир Фюліп Кочиш, Ординарій Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви Антал Майнек та помічник Львівської Архидієцезії РКЦ Едвард Кава, який теж виголосив проповідь, присвячену згаданим Ювілеям.

У святкуваннях взяли участь теж представники монашества: ченці Василіяни на чолі з Протоігуменом місцевої Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціском Онисько, брати Францисканці Східного обряду в Україні на чолі з Протоігуменом о. Юстиніаном Городечним ЧБМ та ченці Студити на чолі з ігуменом Унівської Лаври ієромонахом Йоною (Йозеф Максім), як також сестри монахині Чину Св. Василія Великого, Служебниці Непорочної Діви Марії та інші.

Літургію співслужили численні священики єпархії разом з деканами і синкелами, за участю численних вірних.

Найважливішим моментом завершальної частини святкувань було слово Монсеньйора Себастіано з Апостольської Нунціатури, який запросив учасників послухати звернення Святішого Отця Франциска з нагоди єпархіяльних ювілеїв, а також лист Конгрегації для Східних Церков.

Опісля відбулися подяки, вітання та многоліття, якими завершилося центральне відзначення Року Ювілеїв Мукачівської єпархії.

Джерело


Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *