Екзарх Харківський взяв участь у святкуваннях в Боронявському монастирі отців Василіян

Святкову Утреню відслужив о. Єронім Грім, ЧСВВ – Віце-ректор Василіянського Інституту в Брюховичах.

Акафіст до Св. Пророка Іллі відслужив о. Макарій Флячок, ЧСВВ з Добромильського монастиря.

Опісля розпочалося головне богослужіння монастирських святкувань – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолили: Кир Ніл (Лущак), ЧБМ – єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії та Кир Василій (Тучапець), ЧСВВ – Екзарх Харківський, під спів Івано-Франківського хору з Катедрального собору УГКЦ.

З єпископами співслужили: Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина, ЧСВВ, Протоігумен Отців Воплоченого Слова о. Теодор Мацапула та інші Отці Василіяни і єпархіяльні священики.

Святкову проповідь виголосив Преосвященний Владика Василій.

Єпископ наголосив, що кожна людина прямує до Царства Божого, і Христос у своїх притчах пояснює нам, як ми маємо прямувати до цього Царства. Про це йдеться теж і в притчі сьогоднішнього Євангелія, в якому розповідається, як Господар наймає працівників до свого виноградника: одних найняв зранку, інших о третій годині, а ще інших о шостій, о девʼятій. Всі працювали в різний час, але отримали одну нагороду. В цій притчі Христос показує нам, що він звертається до кожної людини без винятку. Святі Отці, коментуючи цю притчу, пояснюють, що цим Виноградником Господнім є Заповіді Божі. Отож, праця у Винограднику – це життя згідно Заповідей Божих. По-різному люди приймають це запрошення Господа до його Виноградника. Одні в молодому віці, інші в дорослому, а дехто і в старості приймає цей шлях до Царства Божого.

Сьогодні ми зібралися на цьому відпусті в Боронявському монастирі, щоб вшанувати великого пророка Іллю, який став чоловіком Божим завдяки тому, що повірив у Бога і залишився єдиним вірним Богові пророком у той час. Ця його вірність була доказана різними чудесними знаками, які описуються у Святому Писанні, через що він теж привів до Бога й свій народ.

Владика підкреслив, що пророк Ілля є для нас прикладом того, як, згідно сьогоднішньої євангельської притчі, потрібно вірити в Бога і прямувати до Його Царства дорогою Заповідей Божих.

Далі у своїй проповіді Кир Василій згадав, що під час цієї Архиєрейської Літургії отримає пресвітерські свячення виходець з цього села, чернець-василіянин диякон Еммануїл Олександр Хмара. Сьогодні він прийме велику ласку – служителя Господнього, дар священства з рук єпископа, як наступника святих апостолів. Сам Господь промовляє до нас сьогодні через цю подію, що служіння священика повинно бути подібним до служіння св. пророка Іллі, який найперше був вірним Богові, і в різних труднощах його не відрікся. А за те, що він жив згідно Заповідей Божих, Господь обдарував його великими дарами.

Отож сьогодні, дорогий отче, бажаю тобі взоруватися на цього великого пророка. В житті будуть різні випробування, але твоя віра нехай ніколи не маліє, щоб ти завжди надіявся на Господа і ніколи його не залишав, ані його заповідей. А Господь буде обдаровувати тебе великими дарами, які тобі потрібні для того, аби служити своєму народові.

Владика додав, що прикладом такої віри і вірності Богові, прикладом монашого і священичого служіння був теж ісповідник віри і мученик за Христову віру о. Йосиф Завадяк, ЧСВВ, ігумен Боронявського монастиря, якому кілька днів тому ми освятили меморіальний комплекс біля м. Хуста.

Вкінці єпископ теж згадав, що цього року Василіянський Чин відзначає свій ювілей – 400 років від реорганізації монашого життя, яку здійснив Митрополит Й. В. Рутський та св. Йосафат. Завдяки цій реформі – централізації і обʼєднанню монастирів в один Чин, Отці Василіяни змогли виконати і надалі виконують свою місію – несуть віру своєму народові, її підтримують та дбають про єдність з Римським Апостольським Престолом.

Отож сьогодні, у празник св. пророка Іллі та з нагоди згаданих ювілеїв, просімо цієї вірності Богові і сили дотримуватись Божих Заповідей у своєму житті. Кожен з нас прийшов сьогодні на цей відпуст зі своїми намірами. Нехай Господь вислухає молитву кожного і дасть мир та згоду нашому народу.

Під час  Св. Літургії, як згадувалося у проповіді, Владика Ніл уділив священичі свячення ченцю Василіянської Провінції Св. Миколая – диякону Еммануїлу Олександру Хмарі, уродженцю села Бороняви, який пройшов Новіціятський вишкіл у Крехівському монастирі, а філософсько-богословські студії завершив у Василіянському Інституті в Брюховичах (Львів).

Після завершення Літургії, подякувавши усім учасникам святкувань, настоятель монастиря о. Тарас, склав особливу подяку автору історичної праці про Боронявський монастир п. Володимиру Морозу. На знак цієї подяки, настоятель вручив автору Василіянську грамоту та Ювілейну медаль.

За уділення пресвітерських свячень, подяку Владиці Нілу склав Протоігумен о. Андрій, висловивши також побажання новоієрею.

Протягом двох днів святкувань, вірні мали можливість приступити до Св. Тайни Сповіді, завдяки численним Отцям Василіянам з різних монастирів в Україні та священикам з довколишніх парафій.

Завершилися святкування процесійною ходою від відпустової каплиці до монастирського храму, під час якої єпископи окроплювали вірних свяченою водою, а священики мирували. Тим часом, о. Еммануїл уділяв своїм рідним та іншим паломникам своє перше ієрейське благословення.

За матеріалами: http://www.osbm.org.ua/index.php/2014-11-26-09-44-45/novyny-provintsii/3952-vidznachennia-400-litnoho-iuvileiu-vasyliianskoho-chynu-sv-yosafata-v-boroniavskomu-monastyri-pid-chas-vidpustovykh-sviatkuvan-praznyka-sv-proroka-illi

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *