Владика Василій відвідав місто Лозову, де помолився за загиблих Героїв України

У суботу 29 січня Екзарх Харківський Владика Василій відвідав місто Лозову. У каплиці Переображення Господнього Архиєрей відслужив Божественну Літургію. Співслужили з Владикою Василієм адміністратор парафії о. В’ячеслав Труш та о. Андрій Насінник.

“Найбільша заповідь в Законі – це любов. Любов є основою нашої християнської поведінки”, – сказав у проповіді Екзарх Харківський. Архиєрей звернув увагу присутніх на Христові слова про те, що нема більшої любові, ніж в того, хто своє життя віддає за інших. “Христос віддав своє життя за нас. Важливо, щоб кожен християнин поступав з любові, найперше з любові до Господа”, – додав Владика Василій.

Екзарх Харківський пригадав також подвиг Героїв України, які віддавали і до сьогодні віддають своє життя за Незалежність і Суверенність нашої Держави: “Герої виявили любов до свого народу і держави. Сьогодні ми вшановуємо їх подвиг любові”.

Після богослужіння біля Меморіального Хреста у Лозовій відбулася поминальна панахида за загиблими Героями України. Молитву очолив Владика Василій, Екзарх Харківський. У заході взяли участь священники та віряни місцевих парафій УГКЦ, представники політичних та громадських організацій.

Варто додати, що 29 січня – день пам’яті Героїв Крут. Лозова має також своїх Героїв, адже у грудні 1917 року відбулася оборона міста від ворожих нападів. Місцеві мешканці поповнили лави захисників. Імена двох із них відомі – Семен Горбатенко та Андрій Мовчан. На схилах балки, де були поховані українські вояки, нині височіє Меморіальний Хрест «Героям України».

Пресслужба Харківського Екзархату за матеріалами о. В’ячеслава Труша

Фото Олександра Шульги

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *