Владика Василій (Тучапець) очолив празничну Архиєрейську Літургію у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії

“Священних і богонатхненних проповідників, верховних учителів, прийняв Ти, Господи у блаженство святих Твоїх і упокоєння: труди бо і смерть їх прийняв Ти понад усяку жертву, Єдиний, що прославляєш святих Твоїх” (Кондак на Свято Трьох Святителів, гл. 2).

12 лютого Свята Церква обходить Свято Трьох Святителів і Вселенських Учителів — Василія Великого, Григорія Богослова і Івана Золотоустого. Ці великі святі жили у IV столітті і заслуговують на почитання своїм богословським вченням та подвижницьким життям. Завдяки їхнім творам Церква нині має сформоване догматичне навчання про основні правди віри, зокрема, про тайну Пресвятої Трійці, про воплочення Господа Ісуса Христа та велику кількість моральних та аскетичних повчань. Почитання їх почалося дуже рано і викликало суперечки про те, хто з них є найславніший. Щоби не надавати особливої переваги комусь одному з них, митрополит Євхаїтський Іоанн у 1084 році повелів встановити особливе свято, в якому кожний з трьох почитається однаково, нарівні з іншими — Собор Трьох Святителів, який святкується 30 січня (12 лютого за старим стилем).

Ці святі є покровителями нашої Семінарії, яка названа на честь їх — Трьохсвятительською, і сьогодні ми святкуємо “день іменин” семінарії.

Святкування розпочалися зранку 12 лютого 2017 р. Б. Акафістом до Трьох Святителів, який очолив отець Петро Жук, ректор КТДС, а опісля відбулася Святкова Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Харківського Екзархату владика Василь (Тучапець), якому співслужили отці — провідники семінарії. Присутність владики Василя на Літургії мала особливе значення, бо він 11 лютого уділив іподияконські, а 12 лютого — дияконські свячення, брату-семінаристу 6 курсу Олегу Рибчаку, який в майбутньому буде служити та трудитися в Харківському Екзархаті.

Окрім того, на святі були присутні представники релігійної католицької організації “Лицарі Колумба”, які доповнили святкову радість двом братам-семінаристам з Одеського та Донецького Екзархатів врученням грошової стипендії на навчання. 

Опісля урочистої Божественної Літургії отці, брати та гості семінарії продовжили святкування за святковим обідом, під час якого спільноту своїм виступом потішили семінарійний октет «Аксіос» та гурт «Метаноя».

Молимо наших святих покровителів — Трьох Святителів — Василія, Григорія та Івана, щоби своїми молитвами та допомогою благословили всіх, хто розділив з нами радість святкування, а владиці Василю, єпископу Харківському та отцю-диякону Олегу хай Господь наш Ісус Христос зішле многая і благая літа.

 бр. Леонід Бізунов, V курс КТДС

Джерело: http://ktds.org.ua/news/our/syeminariynye-svyato-trokh-svyatityeliv/

  • 1original-22627708972original-8254951343original-11955770754original-35464233125original-16961352826original-42902004577original-10274770618original-41734460829original-2282047589

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *