Владика Василій та представники Харківського Екзархату взяли участь у прощі монашества УГКЦ до Луцька

Напередодні дня богопосвячених осіб, 9 лютого, відбулася всеукраїнська проща монашества Української Греко-Католицької Церкви, яка цього року проводилась у місті Луцьк. Гаслом спільної зустрічі стали слова священномученика Омеляна Ковча: «Мій володар — Христос, і я буду йому вірний».

Кількасот богопосвячених осіб з різних куточків України зібралися на молитву у храмі Василіянського монастиря св. Василія Великого, де відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. Очолив молитву Преосвященний владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, у співслужінні з владиками Михайлом Бубнієм, екзархом Одеським й Головою Патріашої комісії у справах монашества, Василієм Тучапцем, екзархом Харківським, Володимиром Груцою, єпископом-помічником Львівської архиєпархії, Петром Лозою, єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії та владикою Віталієм Кривицьким, єпископом Луцької дієцезії РКЦ.

Крім того, у Богослужінні чисельно взяли участь вищі настоятелі, ігумени та ієромонахи різних Чинів та Згромаджень. Літургію супроводжував своїм співом чоловічий монаший хор «Deisis» з Василіянського інституту, що у Брюховичах.

У своїй гомілії владика Йосафат зосередився на темі покликання та особливостей служіння богопосвячених осіб. «Покликання не є скарбом, який можна сховати у серці, а тому воно потребує також підтримки усієї Христової Церкви». Особливо це важливо у сучасному світі, який нав’язує свій стиль думання. Архиєрей сказав, що так було завжди стосовно того, хто відважився піти за Христом. Тому необхідна також молитва. Папа Франциск каже, що за кожним покликанням до монашого життя завжди стоїть чиясь щира молитва — бабусі, дідуся, матері, батька, громади.

Після Божественної Літургії владика Михайло подякував усім за спільну зустріч та розповів про постать святого Йосафата, уродженця Волинської землі та блаженного Миколая Чарнецького, який служив на цих землях.

Після трапези богопосвячені особи вирушили великою пішою ходою вулицями міста, прославляючи Бога спільною колядою.

На завершення прощі свою подяку висловив владика Йосафат, який запросив монаші спільноти на служіння до Луцького екзархату.

Прес-служба osbm.in.ua

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *