Владика Василій помолився перед плащаницями у храмах Харкова

 

У Страсну п’ятницю Владика Василій, Екзарх Харківський молитовно відвідав плащаниці міста Харкова та Харківщини. Насамперед Архиєрей завітав у храм Великомученика і Цілителя Пантелеймона (ПЦУ), де помолився перед Гробом Господнім разом з Владикою Митрофаном. Опісля Екзарх Харківський відвідав Свято-Дмитрівський храм, у якому поклонився перед плащаницею разом з Владикою Ігорем. Після цього Владика Василій побував у храмі Архистратига Михаїла міста Люботина та Покотилівському Свято-Покровському монастирі.

Варто додати, що Страсна п’ятниця – день пам’яті розп’яття, смерті та поховання Ісуса Христа. Як зазначає о. Юліан Катрій у книзі “Пізнай свій обряд”, “поклоніння святій плащаниці і її цілування для наших вірних це справді глибоке духовне переживання і нагода відновити свою віру в Христа й любов до Господа, що з любови до нас умер на хресті”.

НАДГРОБНА СТИХИРА ПРИ ПОКЛАДАННІ ПЛАЩАНИЦІ

“Тебе, що світлом, немов ризою, зодягаєшся, зняв Йосиф з Никодимом, бачивши мертвого, нагого, непохованого, ревним пла­чем заплакали і, ридаючи, промовили: “Ох горе, наш найсолодший Ісусе! Побачивши Тебе на хресті повислого, сонце негайно мороком покрилося і земля зо страху задрижала й церковна заслона роздер­лася. А тепер бачу Тебе, що задля мене сам пішов на смерть. Як же ж поховаю Тебе, мій Боже? Або якою плащаницею обгорну? Якими руками діткнуся Твого нетлінного Тіла? Або яку пісню заспіваю при Твоїй смерти, Щедрий? Величаю Твої страсті, піснями славлю Твоє погребення з воскресенням, і кличу: “Господи, слава Тобі”.

 

 

 

 

 

 

Фото с. Олексії, Згромадження сестер святого Йосифа

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *