Владика Василій, Екзарх Харківський відслужив Святу Літургію на завершення конференції, присвяченій Митрополиту Йосифу Велямину Рутському

12-14 травня у Василіянському інституті філософського-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського проходила студентська наукова конференція на тему: «Митрополит Йосиф Велямин Рутський і реформа чернецтва Київської митрополії у XVII-XVIII ст.» На конференцію приїхали студенти всіх семінарій УГКЦ, а також представники Українського Католицького Університету, чернеча спільнота Чину Найсвятішого Ізбавителя і ченці-василіяни.

У п’ятницю, 12 травня учасники конференції побували у Жовківському та Крехівському монастирях. Ці монастирі мають багату історію і відігравали в різний час активну роль у розвитку Василіянського Чину Святого Йосафата. На сьогодні у Крехівському монастирі діє новіціат, де формуються нові покликання ченців-василіян.

Наступний день розпочався спільною молитвою Утрені та Божественної Літургії. Очолив Богослужіння Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ.

На початок було зачитано листи-привітання від Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, Протоархимандрита Василіянського Чину св. Йосафата о. Генезія Віомара, ЧСВВ та Архимандрита Сергія Гаєка, Апостольського візитатора для греко-католиків Білорусі.

Опісля до присутніх звернувся ректор Василіянського інституту о. д-р Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ. Він побажав, щоб конференція була для учасників не простою формальністю, а стимулом до відкриття нових горизонтів. Крім того, ієромонах звернув увагу на заслугу митрополита Йосифа Велямина у проводі ченцями монаших семінарій. Ця традиція сьогодні є відображена в існуванні і цього Василіянського інституту, де ченці здобувають знання для майбутнього священичого служіння.

Опісля відбулися доповіді учасників конференції: доктора історичних наук, професора кафедри нової і новітньої історії України УКУ п. Ігора Скочиляса; о. Августина Баб’яка, доктора богослов’я з Тренто, Італія, а прочитав її брат-студент Христофор Кушпіт, ЧСВВ; п. Володимира Мороза, кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту Історії Церкви УКУ.

Після короткої перерви о. д-р Павло Кречун, ЧСВВ, розповів про ченця Йосафата Кунцевича та його вклад у розвиток та духовне обличчя Василіянського Чину.

Натомість п. Беата Лоренс, габілітований доктор із Жешувського університету у Польщі, представила доповідь про життя ченців-василіян у південно-східній Речі Посполитій у II половині XVIII ст.

Опісля учасники конференції заслухали доповіді аспіранта УКУ Івана Альмеса, а також магістрів УКУ Богданни Таранівни, Марії Борової.

Першу частину пленарних засідань завершила доповідь «Василіяни як творці панегіричного наративу про Унійну Церкву XVIII ст.». Про це розповіла Юліана Татьяніна, аспірантка УКУ.

Опісля розпочались праці в групах, після якої о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, представив учасникам конференції бачення перспективи ченців-василіян, зважаючи на їх харизму. При цьому ієромонах вказав на важливість наявності стратегії розвитку, яка є відповіддю на нові виклики часу.

Третій день студентської наукової конференції став хорошим підсумком спільної зустрічі. Після Утрені брати-студенти Василіянського інституту представили загальну історичну картину розвитку Чину та виявили свою творчість у піснях про славних попередників.

Кульмінаційною подією дня стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященніший владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський.

У своїй гомілії Архиєрей, роздумуючи над євангельським уривком, вказав на приклад Ісуса, який подією в Самарії дав урок своїм апостолам, як потрібно проповідувати. «Щоб вони йшли до тих людей, які є покинуті, погорджені й шукають Бога в житті». Цей заклик Христа владика Василій скерував, зокрема,  до монахів Василіянського Чину.

На завершення гомілії владика побажав присутнім семінаристам і ченцям бути завжди готовими проголошувати віру в істинного Бога всім, хто має цікавість почути про це. Це важливо, щоб «кожен через Святі Тайни й молитву міг повірити в Бога і поклонятися Йому в дусі і правді»,  – додав Екзарх.

Завершилась студентська наукова конференція про митрополита Йосифа Велямина Рутського та реформу чернецтва Київської митрополії ХVІІ-ХVІІІ ст. святковим обідом.

За статтею студента Василіянського інституту брата Якова Шумила, ЧСВВ, для сайту vifbs.in.ua
На цьому ж сайті можна прослухати зміст згаданих доповідей
Світлини – із сайту Провінції Найсвятішого Спасителя osbm.in.ua

Джерело: http://osbm.info/?p=16362

18518678_1801221113526452_2074304191_n18492282_1801221123526451_1857458932_n18516172_1801221186859778_144638252_n18492164_1801221190193111_1157274629_n

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *