Владика Василій, Екзарх Харківський уділив піддияконські свячення братам Івано-Франківської Духовної Семінарії

24 листопада спільнота Івано-Франківської Духовної Семінарії переживала радість святкування храмового празника Великою Вечірнею з Литією. Розділили цю радість поважні гості, екзарх Харківський владика Василій Тучапець, Екзарх Харківський та апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі о. архимандрит Ян Сергій Гаяк, ректор семінарії о. Роман Микієвич, віцеректор семінарії о. Андрій Чорненко, семінарійні отці духівники та префекти, а також численне духовенство та гості.

Розпочалося святкування храмового свята урочистістю, яка назавжди буде записана в серцях тих семінаристів, котрі отримали з рук владики Василія піддияконські свячення. Це перший крок до того великого служіння, до котрого їх покликав Господь, Господь, через це освячення кличе їх ходити зі свічкою перед святими тайнами, читати і пояснювати Боже Слово людям. Сьогодні для цих братів – особливий момент, бо вони можуть прийняти це посвячення в особливім заступництві святого Йосафата. Опісля свячення розпочалась Велика Вечірня з Литією.

Цю молитву супроводжував своїм співом семінарійній хор «Благовіст» під диригуванням о. Тараса Огара.

Перед відпустом преосвященний владика Василій звернувся до новопоставлених піддияконів напутнім словом, підкреслюючи велику гідність отриманого служіння, та відповідальність нести слово Христа у світ, окреслюючи, щоби це служіння не занедбувати в очікуванні більшого.

Після відпусту Архиєрей звернувся до спільноти та гостей словами поздоровлень з нагоди храмового свята та урочистості отримання студентами старших курсів піддияконських свячень. Опісля до присутніх зі словом звернувся отець ректор, підкреслюючи велику радість для спільноти та єпархії, яка отримала на служіння нових піддияконів, отець ректор по-батьківськи з напутнім словом говорив, що це служіння є малим, але показує готовність до більшого служіння. На завершення побажав моголіття владиці Василію та отцю Сергію.

Зі словами подяки до владики Василія звернувся новопоставлений піддиякон Іван Зубрицький, дякуючи владиці за уділення цих свячень.

Завершилась Вечірня мируванням всіх присутніх, яке уділив Архиєрей. Під час мирування хор виконував пісню на честь святого священномученика Йосафата.

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *