Владика Василій, Екзарх Харківський очолив Велику Вечірню з Литією з нагоди відпустового празника св. пророка Іллі в Боронявському монастирі
Традиційно по чернечій горі пройшла хресна хода з духовними повчаннями, які виголосив о. Лука Буняк, ЧСВВ з Малоберезнянського монастиря. Духовні роздуми були побудовані на Євангелії від Йоана та присвячені Отцям і Братам Василіянам, які зберегли своє монаше та священниче покликання в часах переслідування, а також підпільно берегли віру серед греко-католиків, навіть ціною власного життя та ціною увʼязнення і заслання. Після кожного повчання, зачитувалася теж і біографія кожного ченця-василіянина Провінції Св. Миколая. На завершення хресної ходи відбулося посвячення води на монастирському джерелі.
Опісля, на відпустовій площі, була відслужена Велика Вечірня з Литією, яку очолив Преосвященний Владика Василій (Тучапець), ЧСВВ – Екзарх Харківський, у співслужінні з о. Пантелеймоном Трофімовим, ЧСВВ – Ректором Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій (Львів-Брюховичі) та дияконом Еммануїлом Хмарою, ЧСВВ. Співали Вечірню Отці і Брати Василіяни.
Після Вечірні була відслужена Божественна Літургія, під спів Хустського греко-католицького хору, яку очолив та виголосив під час неї проповідь о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ з Василіянського монастиря у м. Камʼянці-Подільському. Йому співслужили єпархіяльні священики, які прибули на святкові вечірні богослужіння.
На завершення цього святкового дня, в монастирі, біля відпустової каплиці, відбулася презентація історичної праці «Світильник віри: історія Боронявського монастиря на тлі епох», яку провів сам автор – п. Володимир Мороз.
На вступі до цієї презентації, настоятель монастиря о. Тарас Іванина, ЧСВВ зазначив, що це є плід трьохлітньої клопіткої праці, яку довершив тернопільський історик і журналіст пан Володимир Мороз. Три роки він працював, збираючи матеріали по архівах про цей монастир, який минулого року відзначив своє 300-ліття. Праця, яку написав п. Володимир, уся побудована на документальних твердженнях та архівних джерелах, і ця праця є одним з найбільших досягнень монастиря за останні роки. Звичайно, що монастир має досягнення теж у розбудові, але ці матеріальні досягнення мають лише відносну цінність. Але надзвичайно цінною є наша памʼять, про що часто говорить Святіший Отець Папа Франциск – людина, яка не має памʼяті, яка не знає своєї історії, є пустою. Отже, ця історична праця є вагомим вкладом у нашу памʼять, у наше становлення, не тільки як монастиря і монашої спільноти, але й як всіх нас вірних. Тому що протягом цих всіх століть тут історію творили, не в меншій мірі, вірні. Творили її священики, монахи, які тут жили, але не в меншій мірі її творили ви: ваші батьки, ваші діди, ваші прадіди. Отож, ця праця є одним з найбільших досягнень, яке дозволить нам подивитися, який шлях пройшов наш монастир у цьому конкретному місці. Тому я безмежно вдячний Богові, що нам попалася так людина, як п. Володимир, який не побоявся взятися за цю працю і так скрупульозно її виконав.
Після презентації в монастирі проходили нічні молитовні чування, які проводив о. Мелетій Рішко ЧСВВ.