Владика Василій: Дякуємо Владиці Ігорю за видання матеріалів, які відкривають в іншому світлі Почаївський монастир

“Що ми знаємо про Почаївський монастир? Хіба те, що він є православним. А про те, що монастир був василіянським, інформація або замовчувалась, або перекручувалась”. Про це сказав Екзарх Харківський Владика Василій у Харкові під час презентації книги «Культуротворча місія Почаївського василіянського монастиря».

Зазначимо, що презентація книги відбулася 23 липня у приміщенні книгарні “Є” за участю її упорядника Архиєпископа Ігоря (Ісіченка) та кола авторів статей, що увійшли до збірника. Варто також додати, що книга побачила світ у видавництві “Акта” та є підсумком міжнародної наукової конференції, організованої в Харкові 2017 році  до 400-річчя василіянського чину.

“Дякуємо Владиці Ігорю за видання матеріалів, які відкривають в іншому світлі Почаївський монастир та показують його важливу роль для української Церкви та українського народу”, – додав Владика Василій, виділивши три моменти з історії Почаївського монастиря. Перше, що цей монастир за часів, коли там жили Отці Василіяни, був осередком духовності. Другий аспект, про який зазначив Архиєрей, було книгодрукування, адже при монастирі друкували не лише літургійні книги, а й книги народною мовою. І третім моментом є будування архітектурного ансамблю святині, адже це було здійснено коштами мецената Потоцького.

Варто додати, що учасники презентації розповіли про унікальний видавничий і освітній досвід Почаївського монастиря, котрий у XVIII столітті належав до унійної частини Київської митрополії та став центральним осідком Чину святого Василія Великого.

За матеріалами Офіційної сторінки ХПЄ УАПЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *