Владика Василій (Тучапець) очолив Святкову Літургію в Бучацькому монастирі з нагоди 100-літнього ювілею ієромонаха Доротея Шимчія, ЧСВВ

20 вересня 2015 р., у Василіянському монастирі м. Бучача (Тернопільська обл.), була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, з нагоди 100-літнього ювілею ієромонаха Доротея Шимчія ЧСВВ.

Очолив святкову Літургію Преосвященний Владика Василій (Тучапець), ЧСВВ, Екзарх Харківський, у співслужінні з ювіляром о. Доротеєм Шимчієм, ЧСВВ, Протоігуменами Василіянських Провінцій в Україні: о. Пантелеймоном Саламахою (Провінція Найсвятішого Спасителя) та о. Павлом Райчинцем (Провінція Святого Миколая), як також з Отцями Василіянами з різних монастирів та єпархіяльними священиками.

Під час Літургії, Владика Василій виголосив проповідь на тему недільного євангельського читання, поєднавши її з ювілеєм отця Доротея.

https://www.youtube.com/watch?v=VOZPLcmJvEw&feature=youtu.be

О. Доротей Шимчій ЧСВВ народився 16 вересня 1915 року в с. Старі Петликівці, біля Бучача на Тернопільщині. У 1932 році вступив на Новіціят Отців Василіян у Крехівський монастир. Вічні обіти склав у 1937 році. Ієрейські свячення отримав 14 травня 1942 року в Празі від владики Вартоломея Дудаша. Відтак 6 років служив у Кристинопільському монастирі Святого Юрія. Опісля почалася місіонерська праця в Бразилії – 14 років, Аргентині – 22 роки, Парагваї – 2 роки, Італії – 7 років, Україна – 21 рік: у цих країнах трудився о. Доротей як священик-місіонер, як магістр новіціяту, як директор школи, як Протоігумен, як духівник і викладач семінарії, як християнський письменник. З під пера о. Доротея вийшли у світ майже 20 книг. Серед останніх видань – тритомний підручник духовної молитви – «Розмови з Богом» та «Світло Євангелія у проповіді священиків». А також близько 2000 проповідей, понад 50 місій і реколекцій та понад 2000 конференцій.

На даний час о. Доротей мешкає в монастирі Чесного Хреста Господнього в Бучачі.

Джерело: http://osbm.org.ua/index.php/2014-11-26-09-44-45/novyny-provintsii/2049-sviatkuvannia-100-litnoho-iuvileiu-iieromonakha-doroteia-shymchiia-chsvv

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *