Вінниця: Владика Василій взяв участь в урочистостях з нагоди освячення пам’ятника Блаженнішому Любомирові

9 жовтня 2021 року, за участю Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава у Вінниці відбулося освячення першого у світі пам’ятника Блаженнішому Любомирові. В урочистих заходах взяв також участь Екзарх Харківський Владика Василій.

Цьому дню від 4 жовтня передував тиждень підготовки із назвою «Тиждень патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до Великого». Під час цього періоду відбулася низка заходів, які інтелектуально та духовно провадили людей до події освячення пам’ятника.

Владика Василій і Марія Рипан – племінниця Блаженнішого Любомира

У сам день,  9 жовтня Блаженніший Святослав звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Покрову Пресвятої Богородиці. Із ним співслужили: правлячий архиєрей Коломийської єпархії Василь Івасюк, єпарх Кам’янець-Подільський Іван Кулик, екзарх для українців-греко-католиків у Німеччині та Скандинавії Богдан Дзюрах, екзарх Харківський Василій Тучапець, єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза, а також чисельне духовенство з різних єпархій та екзархатів УГКЦ. Зі словом проповіді до усіх учасників моління звернувся владика Богдан Дзюрах, який підкреслив виняткову роль Блаженнішого Любомира Гузара в історії Української Церкви та Держави.

Варто додати, що в урочистостях з нагоди днів Блаженнішого Любомира у Вінниці взяла участь його племінниця Марія Рипан.

 

За матеріалами Пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *