Відбувся форум соціального служіння УГКЦ на тему «Соціальне служіння людині»

3 жовтня в онлайн-форматі відбувся Форум соціального служіння УГКЦ на тему «Соціальне служіння людині». Організаторами Форуму були Відділ соціального служіння УГКЦ та МБФ «Карітас України». Трансляція відбувалася з Києва, а учасники, зібрані у своїх єпархіях, були поєднані телемостами за допомогою інтернету.

“Ми чинимо Літургію не лише тоді, коли перебуваємо у храмі, а також чинимо її тоді, коли ділами милосердя допомагаємо потребуючій людині”. На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ у своєму вітальному слові під час Форуму соціального служіння УГКЦ «Соціальне служіння людині».

На Форумі було представлено не лише український, але й міжнародний досвід служіння потребуючим. Зокрема, досвідом діяльності мережі парафіяльних карітасів поділилися представники Карітасу Віденської архидієцезії (Австрія).

Також під час Форуму було проаналізовано досягнення та виклики в ході реалізації Стратегії соціального служіння, що була затверджена Синодом Єпископів УГКЦ в 2016 році.

Окремо проведено презентації діяльності парафіяльних громад, де активно здійснюється соціальне служіння. Зокрема, своє служіння представили громади з Фастова (Київська Архиєпархія УГКЦ), Львова (Львівська Архиєпархія УГКЦ) та с. Вільшаник (Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ).

На завершення, Екзарх Харківський Владика Василій, який є головою відділу Соціального служіння УГКЦ, підсумував роботу Форуму. Найперше Архиєрей підкреслив важливість створення структури комісії Соціального служіння. Також Владика Василій відзначив єпархії, які є дуже активними у соціальній роботі та подякував синкелам за співпрацю, заохотивши до подальшого служіння потребуючим, адже “служіння милосердям усіх об’єднує”.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *