Важливо, щоб кожен з нас з чистим серцем зустрічав Різдво Христове – Екзарх Харківський Владика Василій

“Неділя перед Різдвом готує нас до свята народження Ісуса Христа. Церква подає родовід Ісуса Христа, сина Давида, сина Авраама, перераховує покоління, які готували прихід Спасителя на світ”, – сказав Владика Василій у неділю 3 січня у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Екзарх Харківський зазначив, що євангелист завершує родовід Йосифом, чоловіком Марії, з якої народився Христос. Тим самим Матвій хоче показати, що Христос став людиною, народився, адже пророки пророкували, що Месія прийде з роду Давида, царського роду.

“Покоління, подані у Євангеліях, згадуються по чоловічій лінії. Євангелист Лука, зокрема, підкреслює, що Ісус не був Сином Йосифа, а Марії, яка зачала силою Духа Святого”, – додав Владика Василій. Екзарх Харківський, зокрема, звернув увагу на те, що в родоводі Ісуса Христа є люди великої, сильної віри: зокрема, Авраам. Також євангелист згадує жінок та чоловіків, що мали гріхи, зокрема Давид. “Родовід цей неоднозначний, з однієї сторони – є люди сильної віри, а з іншого боку – люди, що згрішили, але знайшли силу перепросити Бога”, – сказав Архиєрей. Ісус Христос своєю смертю на хресті змив гріхи людей, в тому числі і свого роду. Господь не є Богом покарання, але Богом милосердя. “Важливо, щоб кожен з нас з чистим серцем зустрічав Різдво Христове, щоб ми не маліли, а зростали у вірі! Бо віра – це також вірність Богові у нашому житті”, – побажав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *