УГКЦ долучилася до Міжнародного екуменічного паломництва заради справедливості, миру і збереження створіння
6 листопада 2015 року Божого, у Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів, духовенство і вірні різних єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні долучилися до Міжнародного екуменічного паломництва заради справедливості, миру і збереження створіння.
Це Міжнародне паломництво розпочалося ще 13 вересня у Фленсбурзі (Німеччина) і проходить через різні міста й країни та завершиться 28 листопада 2015 року в Парижі (Франція), де проходитиме саміт із кліматичних змін. У цьому часовому періоді багато церков, організацій та людей у всьому світі долучаються до цього паломництва в практичний, молитовний та символічний спосіб.
Ініціатори цього заходу мають за мету привернути увагу суспільства до важливості прийняття і втілення на особистому та найвищому міжнародному рівнях відповідальних рішень для відвернення кліматичних змін, які мають катастрофічні наслідки для всієї планети, випрошуючи в молитві в нашого Творця і Спасителя необхідних для цього ласк.
У цей день центральний офіс Бюро УГКЦ з питань екології у співпраці з о. Михайлом Дзулем, екореферентом в Івано-Франківській архиєпархії, з благословення владики Володимира (Війтишина), Архиєпископа та Митрополита Івано-Франківського, долучилися до цьогоо паломництва. Молебень до Богородиці перед Галицькою чудотворною іконою Матері Божої у с. Крилос очолив владика Володимир. У цьому заході взяли участь представники влади, державних природоохоронних органів, освітньо-виховних інституцій, семінаристи Івано-Франківської семінарії, учнівська молодь і духовенство.
З ініціативи референта Бюро з питань екології о. Миколи Пришляка, за підтримки настоятеля Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ о. Юстина Бойко, та участі студентської молоді, монашества і вірних також і Львівська архиєпархія долучилась до паломництва.
Відповідальному з питань екології о. Василю Шафрану вдалося долучити до паломництва Тернопільсько-Зборівську архиєпархію: в різних храмах Тернополя, у Тернопільській вищій духовній семінарії, у Марійському духовному центрі в с. Зарваниця, перед чудотворною іконою Матері Божої, чисельні миряни разом із священнослужителями просили в Бога Творця дарів Святого Духа та могутнього заступництва Пречистої для усіх учасників цього важливого міжнародного екологічного заходу.
Собор Вишгородської Богородиці УГКЦ, який нещодавно зарахований до базилік Вселенської Церкви, своєю молитовною участю та іншими екологічними заходами, які в цей день були проведені з ініціативи о. Романа Романовича, екореферента в Київській архиєпархії, долучили вищезгадану єпархію до цього важливого заходу.
Бюро УГКЦ з питань екології Стрийської єпархії долучилося до проведення Екуменічного міжнародного паломництва в м. Жидачеві, де у храмі Воскресіння біля стіп Чудотворної ікони Жидачівської Оранти відбулися молодіжні екологічні чування. У них взяла участь молодь з Жидачівського і Добрянського деканатів. А молодь та діти з Жидачева, Гніздичева, Кавська, Волі-Гніздичівської разом із священиками цих парафій теж цього дня провели час у молитві подяки та перепрошення Бога Творця.
Завдяки старанням о. Максима Кролевського, референта з питань екології у Харківському екзархаті, диякона Михайла Деревенчука, екореферента у Бучацькій єпархії, о. Михайла Неїжмака, відповідального з питань екології у Донецькому екзархаті, різні молитовні та освітні заходи відбулися на теренах вищезгаданих єпархій та екзархатів УГКЦ.
Той факт, що всі митрополії, більшість єпархій, екзархатів та різні громади УГКЦ в Україні, від західного аж до східного кордону долучились до міжнародного екуменічного паломництва заради справедливості, миру і збереження створіння стало свідченням живої віри в Бога Творця, який воднораз є і Спасителем, і Справедливим суддею.