Військовий капелан: УГКЦ має багатолітню традицію капеланства

19 лютого у Полтаві у студії телерадіокомпанії “Лтава” відбувся прямий ефір телевізійної програми “Ранок на Лтаві”, у якій взяв участь о. Максим Кролевський, військовий капелан Української Греко-Католицької Церкви.

На початку душпастир розповів про Департамент військового капеланства як інститут та структуру, яка об*єднує усіх військових капеланів в Українській Греко-Католицькій Церкві. Також священик підкреслив, що УГКЦ має безперервну багатолітню традицію військового капеланства у різних українських збройних формуваннях.

“Військовий капелан – це священнослужитель, – зауважив отець Максим, – який внутрі свого “я”, всередині свого сумління, відчув поклик Божий бути сьогодні там, де найважче: найважче для кожного з нас, найважче для цілого нашого народу, найважче, навіть, для нашої Церкви”. Душпастир додав, що військові капелани – це священнослужителі, які є поряд з усіма нашими солдатами, офіцерами, воїнами і разом з ними готові віддати своє життя за свободу, за незалежність своєї держави, за добробут і краще майбутнє нашої Батьківщини в ім*я любові до Бога, до ближнього і до свого українського народу”.

У ході прямого ефіру, військовий капелан розповів про специфіку священичого служіння та певні труднощі, які виникають у тих надзвичайних обставинах у зоні АТО. Також розповів про працю душпастирів УГКЦ у військових госпіталях Харківського екзархату, зокрема у Харкові та Полтаві, де капеланам доводиться лікувати та зцілювати душевні, психічні рани військовослужбовців.

Прес-служба Парафії Пресвятої Трійці м. Полтави

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *