Про справжнє буття онкохворих дітей, без ілюзорних фільтрів на фотознімках розповіла автор ідеї фотограф Анна Чапала:

– Фотовиставка «Я живу, борюсь і не здаюсь!» складається із 30 чорно-білих світлин. На них зображені діти, які лікуються  в гематологічному відділенні. Наймолодшому з них – 1,8 років, найстаршому 10. Два дні я працювала у дитячому відділенні, але ідею виношувала два роки, з того моменту, коли  вперше побувала в лікарні, де лікуються онкохворі діти. На фотопроект батьки хворих діток відреагували по-різному. Одні погодилися одразу, інші – не дали згоди. Працювати було важко. Адже бачиш, як все це переживають батьки. Та коли зазираєш в маленькі, усміхнені оченята, сповнені любові до життя, то відчуваєш, як позитивні емоції додають їм сил.

На світлинах зображений побут, труднощі лікування, радощі та надії діток, які найбільше за все хочуть вилікуватись.

Підтримали ініціативу Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Департамент культури і туризму облдержадміністрації та  благодійний фонд «Карітас Полтава».

Директор фонду о.Володимир Раковецький зазначив, що метою проекту є привернення уваги суспільства до дітей, які живуть з онкологією.

– Нині чимало сімей, в яких є онкохворі. Але хвороба – це не є вирок, це є те, що іноді допомагає ставати сильнішими. Змінюватися і цінувати життя. І саме таким діткам, яких ви бачите на фото, потрібна підтримка.

Як розповів доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою онкології та радіології УМСА Володимир Баштан, професія онколога дуже важка, а особливо, коли працюєш з дітками.

– Лікувати онкохвору дорослу людину – це одна справа, а лікувати дитину – зовсім інша. Треба працювати і з батьками, і з бабусями, і дідусями. Зробити потрібно так, щоб дитина позитивно поставилася до свого лікування. Для нас дуже важливим є раннє діагностування ракоутворень.  Дякую всім, хто долучається до лікування цих діток, що ви не байдужі до чужих проблем.

Переглянути фотовиставку можна протягом тижня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.І.П.Котляревського. Потім її експонуватимуть в Українській медичній стоматологічній академії.

Джерело