У Полтаві показали фільм про Йосифа Сліпого

Режисерка-Олена-Мошинська-та-продюсер-Павло-Казарін-768x576Глядачі-фільму-768x576

 

 

 

 

 

 

У Полтаві показали прем’єру фільму «Справа «Рифи». Його  створили до  125-річчя з дня народження предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви – Йосифа Сліпого. Українські дослідники  зібрали  факти минулого століття, що розповіли про драматичні події в українській історії та роль в них священнослужителя.

Показ фільму в Полтаві  організував Максим Кролевський, священик Української Греко–Католицької Церкви. Він вважає:  важливо,  щоб  історія Йосифа Сліпого не була забута, а пробуджувала в українцях власну гідність.

Максим Кролевський,  організатор показу фільму «Справа Рифи»: Цього року наша церква відзначає 125-ліття від дня народження патріарха Йосифа Сліпого. І звичайно, що вже є постанови і Кабінету Міністрів і Верховної Ради України для того щоб цей день відзначати на загальнодержавному рівні. Тому власне цього року наша церква проводить дуже багато різних заходів, які присвячені саме цій великій постаті, цього великого українця як Йосиф Сліпий.

Фільм створювали  на основі знайденої в архівах агентурної справи – «Рифи», яка була заведена проти греко-католицької церкви. Як розповіла режисер  Олена Мошинська, це загальна назва, яка включає в себе багато інших справ, зібраних в одну. «Рифи», – припускає вона,  це символи людей як перепон,  об які розбились хвилі влади.

Олена Мошинська, режисер фільму «Справа «Рифи»:Ми працювали 2 роки. Не можна сказати,  коли він знімався, він знімався потроху, поступово. Коли ми знаходили якийсь цікавий матеріал,  ми туди їхали і збирали. Дуже багато роботи було приділено архівам. Дуже багато матеріалів шукались по всьому світі, навіть у Росії. Ми купили російський архів хроніки і отримали дуже унікальні кадри, яких в Україні не було. Тобто,  він весь складений з хроніки.

А ось – враження від прем’єри  глядачів.

Голос: Зацікавило мене це бо це рік є роком Йосипа Сліпого і мені б хотілось особисто для себе краще пізнати цю постать. Бо вона є дуже важливою для України і я хотів би дізнатись побільше деталей за його життя.

Голос: Я вивчаю історію. і то для мене є дуже важливим. Вважаю, що для загального розвитку варто знати таких постатей, щоб знати взагалі хто вторив нашу історію в усіх її планах.

Голос: Бачу,  що який нелегкий шлях має долати Україна та українці щоб здобути нормальне життя, нормальну самостійну державу, нормальну самостійну церкву свою, який ми маємо пройти через терпіння як пройшов через них Христос.

Джерело: http://www.ltava.poltava.ua/news/11293/

Ще відео: http://www.ltava.poltava.ua/ranok-guests/707/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *