У Лозовій відбулося засідання Ради християнських церков

24 лютого, на річницю повномасштабного російського вторгнення, в Україні проводився загальний день молитви й посту. У Лозовій, що на Харківщині, християни також провели спільну молитву за мир в Україні. Адже місто велике, тут діють парафії греко-католиків, православних, протестантські громади німецьких лютеран, євангельських християн-баптистів, п’ятидесятників, харизматів, адвентистів сьомого дня тощо. Одразу після початку повномасштабного вторгнення у місті зібралися представники більшості релігійних громад і вирішили разом робити те, що об’єднує – молитися за перемогу, підтримку українських захисників, за Україну, співпрацювати у соціальній сфері допомоги потребуючим. До спільних молитов долучилися як греко-католики, так і протестанти різних деномінацій. Цього разу в гостинному приміщенні протестантської громади «Нове покоління» зібралися керівники восьми громад – греко-католиків, православних та протестантів. Окрім прослуховування музичних виступів християнської молоді, учасники мали змогу звернутися із вітальним словом, помолитися за Україну, українських воїнів та волонтерів, всіх тих, хто потребує Божої підтримки – постраждалих від російської агресії.

Учасники одразу домовилися діяти тактовно – утримуватися від того, що протирічить віровченню чи звичаям тієї чи іншої громади. Адже цивілізоване спілкування починається зі здатності чути іншого. Атмосфера була дуже позитивною, молодь виконувала українські християнські пісні, присутні віталися християнським привітанням «Слава Ісусу Христу!»

Віряни церков однозначно займають християнські традиційні та українські патріотичні позиції. Опісля керівники громад провели засідання Ради церков. Від Преображенської парафії УГКЦ участь брав парох – отець В’ячеслав Труш. Учасники ділилися досвідом праці із пораненими військовими, людьми, які постраждали від бойових дій, обговорили подальші плани. Найголовніше – спілкуватися одне із одним, долати хибні стереотипи, всіляко допомагати нашим захисникам, протистояти агресії «русского міра». Потрібно і консолідувати зусилля для праці у соціальній сфері, захисту традиційної сім’ї, вихованні молоді – майбутніх захисників, хліборобів, науковців, священників, лікарів… Звісно, можна повчитися одне в одного багатьом речам – у соціальній роботі, вихованні дітей та молоді, реабілітації алко- и наркозалежних. Приємно, що не лише у столичному Києві, але і в Лозовій напрацьовується позитивна модель міжконфесійного спілкування українців, які належать до різних релігійних громад, але живуть в одній державі, прагнуть, аби Україна подолала ворога, аби віра Христова була підвалиною нашого розвитку.

Пресслужба парафії Преображення Господнього міста Лозової УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *