У Лозовій відбулися збори товариства рідних загиблих воїнів “Пам’ять серця”

1 квітня у місті Лозова Харківської області відбулися збори товариства рідних загиблих захисників України «Пам’ять серця». Перший загиблий український вояк – Василь Савченко, з батальйону «Дніпро-1» загинув 26 серпня 2014 року в районі Іловайську. З тих пір кількість загиблих рахується вже на десятки. Місцева греко-католицька громада Преображення Господнього, лозівськіа патріотична громадськість ще до початку широкомасштабного вторгнення активно долучилися до вшанування загиблих. Із часом виникло товариство рідних загиблих – організація «Пам’ять серця». Її очолила мама одного із загиблих воїнів – пані Лариса Шевченко. Її син загинув у лавах «Грузинського легіону» в 2017 році. В 2022 році кількість загиблих почала стрімко збільшуватися. Члени товариства разом із парафіянами УГКЦ проводили заходи як у Лозовій, так і в районі. А 1 квітня було проведено збори, на яких до товариства долучилися рідні загиблих в 2022 – 2023 роках. Пані Лариса Шевченко розповіла присутнім за діяльність товариства, проведені акції, плановані заходи. Заступник міського голови пан Ашот Керопов та керівниця Управління соціального захисту пані Вікторія Кіпкало розповіли про особливості вшанування загиблих – зокрема про плановане облаштування Військового меморіалу «Поле слави».
Парох Преображенської громади УГКЦ отець В’ячеслав Труш розповів про націозахисні традиції Лозівщини, окреслив коло питань, пов’язаних із необхідністю надання допомоги постраждалим від військових дій, проінформував про діяльність парафії, спрямовану як на допомогу фронту, так і на вшанування пам’яті загиблих.
Учасники зборів отримали відповіді на питання, які їх цікавили, зокрема і щодо діяльності парафії, графіку Служб Божих, особливостей поховання військових.
о. В’ячеслав Труш

Фото – з сайту https://lozovarada.gov.ua/novini/zustrilisya-ridni-poleglikh-zakhisnikiv.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *