Книгу «Дружба, скріплена кров’ю» презентували у Лозовій

У Преображенській парафії УГКЦ міста Лозова Харківської області відбулася презентація книги спогадів військового Валерія Пальчика «Дружба, скріплена кров’ю». Автор – полтавський журналіст, історик, активний громадський діяч.

На початку 1990-х років росіяни почали активно підтримувати сепаратизм в колишніх радянських республіках – в Молдові, а в 1992 – 1993 роках в Грузії. Формально в Грузії хотіли відділитися абхази й осетини, а фактично їх підтримували росіяни, російський чорноморський флот обстрілював узбережжя іншої країни. Вже тоді росіяни заплямували себе розправами над мирним населенням. Саме тому українські добровольці з Української Народної Самооборони (УНСО) сформували загін «Арго», який вирушив зупиняти наступ росіян на Кавказі, аби не довелося зупиняти його в Україні. Серед добровольців був і Валерій Пальчик, а також знаменитий Ігор Мазур-«Тополя». Загін «Арго» брав активну участь у боях, зокрема за село Шрома. Воювали разом із грузинськими військовими та добровольчими загонами «Мхедріоні». Українці зажили собі слави дисциплінованих та хоробрих вояків, «українулі джарі УНСО» (тобто в перекладі з грузинської «українські воїни УНСО») досі пам’ятають в Грузії. 14 українських добровольців нагороджені орденом Вахтанга Горгасалі, з них семеро – посмертно.

Валерій Пальчик брав активну участь в Революції Гідності, а з 2014 року – в новітній російсько-українській війні. Зацікавлені парафіяни та гості мали можливість послухати цікаву людину, поділитися своїми міркуваннями. Волонтери парафії передали Валерію Пальчику власноруч виготовлені маскувальні сітки та «мавки». Нехай Господь захищає і оберігає наших захисників!

Повідомив о. В’ячеслав Труш

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *