У Харкові спільно відсвяткували Великдень священники, парафіяни УГКЦ та волонтери

На завершення Великодніх свят зібралися на спільну зустріч священники, які служать у Харкові, парафіяни УГКЦ та волонтери. Ініціював відпочинкову зустріч екзарх Харківський владика Василій. “Головна мета такого заходу – за спільною трапезою привітати один одного з Великоднем, поспілкуватися та відпочити”, – ділиться владика Василій.

На прихрамовій території Катедрального собору Святого Миколая Чудотворця зібралися близько п’ятдесяти осіб: це священники, семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа, які приїхали на місії, волонтери.

Фактично з початку березня при харківському Катедральному соборі діє великий гуманітарний штаб, тому люди, які при ньому працюють, стали великою родиною. “Волонтери до нашого храму приходять щодня, щоб розвантажити гуманітарну допомогу, її сортувати або роздавати”, – розповідає екзарх Харківський. Хоч роздача допомоги харків’янам відбувається тричі на тиждень, робота на складі є постійно: і для медиків, і для вантажників, і для звичайних жіночих рук.

День на парафії Святого Миколая починається з ранішньої Святої Літургії, на яку приходить частина волонтерів, потім у церковній кімнаті відбувається спільний сніданок із плануванням роботи, опісля – кожен береться до праці.

“Хочеться, щоб з нагоди свята люди трохи відпочили, тому ми організували для них пікнік із смаколиками, шашликами,  а також кожен учасник зустрічі отримав подарунок”, – каже владика Василій.

«Видно, війна може відібрати усе, та не спільнотне життя , – зізнався під час святкової трапези один з братів семінаристів, – навіть не підозрював, що зрешитований артилерією район може стати оазисом живої проповіді”.

Фото бр. Іларіона Паньківа

Пресслужба Харківського екзархату

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *