У Харкові провели круглий стіл на тему “Віра і культура”

14 серпня в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі Харкова відбувся круглий стіл на тему «Віра і культура». У зустрічі, яку організувала Колеґія Патріярха Мстислава, взяли участь архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко, о. В’ячеслав Труш (УГКЦ), письменник Сергій Жадан, режисер Степан Пасічник, професор НаУКМА Лариса Довга, літературна критикиня Тетяна Трофименко, пров. наук. співробітник Харківського літературного музею Ольга Бондар-Різниченко, учасниця хору «Sgt. Pepper’s lonely hearts» Оксана Підопригора. Модерувала захід Олена Руда.
У форматі діалогу, який часом переходив у дискусію, учасники круглого столу обмінялися міркуваннями про сучасні стосунки творчих середовищ України з Церквою та перешкоди на шляху до конструктивної співпраці. В центрі уваги опинилось стереотипне уявлення про віру в Бога, як чинник, що нейтралізує творчий пошук і блокує віру в себе. Характерно, що саме представники творчих професій захищали унікальну консолідуючу роль релігійної віри в національному єднанні (Сергій Жадан) та говорили про визначальну роль віри в Бога у формуванні впевнености людини в собі, своєму таланті й креативному потенціалі (Степан Пасічник).
Дискусію викликала проблема доцільности місійного чинника в художній творчості. Тетяна Трофименко категорично відстоювала думку про неприйнятність для митця використовувати свої твори (особливо, коли вони невисокої якости) для поширення його релігійних переконань. Отець В’ячеслав Труш зосередився на проблемі пристосування церковного служіння до умов вимушеного дистанціювання особистостей. Оксана Підопригора пов’язала оздоровчу роль віри в Бога та класичної музики. Ольга Бондар-Різниченко звернула увагу на тенденцію відчуження Церкви від культурного життя Харкова, яка спостерігається протягом двох останніх десятиріч. Своїми міркуваннями про віру як чинник культурного життя поділилася через ZOOM професор Лариса Довга. Архиєпископ Ігор Ісіченко описав християнську місію людини культури як свідчення про євангельські цінності своїм способом життя, вмінням бути справжнім і мати мужність бути носієм правди в житті і творчості.
Фоторепортаж про подію також розміщено за адресою https://photos.app.goo.gl/EPEXUR5Ygh1DToKc8

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *