У Харківському Екзархаті пройшов собор на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви”

У суботу 29 лютого під головуванням Владики Василія у Харкові пройшов собор Харківського Екзархату на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви”.

Зустріч розпочалася із Архиєрейської Літургії у храмі Святих апостолів Петра і Павла Катедрального собору Святого Миколая. На початку Владика Василій привітав усіх учасників та гостей Екзархального собору та коротко охарактеризував тему та актуальність заходу. “Важливо, щоб люди, які покинули свої домівки, відчули, що Церква з ними і хоче їм допомогти”, –  підкреслив Архиєрей.

Також перед учасниками собору були представлені доповіді о. Сергія Коваля “Відповідь Церкви на виклики внутрішньої міграції на прикладі “Карітасу Харків”, о. Віталія Храбатина “Мігранти і емігрування як вираження християнського покликання і духовної надії, яка прагне більшого” та п. Олексія Усенка, начальника відділу у справах релігій та національностей Сумської ОДА, “Міграційні процеси. Історія та сучасність”.

Опісля представлення доповідей відбулася робота в групах та підведення підсумків обговорень. У ході дискусії було розглянуто ряд питань, зокрема йшлося про програми та заходи на парафії для вимушено переселених осіб чи тих родин, члени яких перебувають на заробітках. Також було звернуто увагу на співпрацю між парафіями та спільнотами Екзархату.

На завершення роботи учасники прийняли резолюцію-пропозицію на VI Сесію Патріаршого Собору, а також було оголошено делегатів, які представлятимуть Харківський Екзархат на Патріаршому Соборі.

Зазначимо, що Патріарший Собор УГКЦ – «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви» відбудеться 26-29 серпня 2020 року у Львові.

Гаслом Собору буде фраза «Церква є завжди і всюди з тобою».

Пресслужба Харківського Екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *