Царські Часи, Вечірня з Літургією св. Василія Великого та Велике Водосвяття у храмі св. Миколая Чудотворця

 

18 січня, в Навечір’я Богоявлення, у храмі св. Миколая Чудотворця м. Харкова було відслужено Царські (або Великі) Часи, Вечірню із Літургією Василія Великого, а також Велике Водосвяття. Ці богослужіння очолив Преосвященний Владика кир Василій разом із парохом о. Миколою Семеновичем та сотрудником о. Олегом Рибчаком.
Згідно з традицією, свято Богоявлення починається ввечері 18 січня, йому передує Навечір’я та Святвечір. В цей день кожна віруюча людина постить, щоб присвятити себе духовному осмисленню того, що зробив для нас Господь Ісус Христос. Своїм хрещенням у Йордані Спаситель поклав початок таїнства Хрещення, через яке людина духовно народжується для життя вічного. Беручи участь у богослужіннях, ми можемо помітити, що будь-яке свято переживається християнином як подія, що відбувається зараз і конкретно для кожного з нас.

В Богоявленський Святвечір, після Літургії у храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду. Відмінності між водою, освяченою 18 і 19 січня, не існує. Вчиняється один і той же чин Великого освячення води. На жаль, навіть серед віруючих людей сьогодні існують забобони з цього приводу.

Основний сенс свята – з цього моменту Господь відкривається світу як Месія, з цього дня починається Його добровільний шлях до Хресного страждання. У цей день важливо відволіктися від суєти і забобонних традицій. Свято не має розумітися, як похід за водою і бажання зануритися в ополонку. Для віруючої людини цього мало. Потрібно співпереживати тому, що зробив для нас Христос. У цей день важливо дякувати Богові за те, що ми не відкинуті за наші гріхи. Господь любить нас такими, якими ми є, Він знає наше серце. У цей день важливо бути в храмі, щоб перейнятися атмосферою богослужіння, по-новому поглянути на своє життя і більш уважно поставитися до того, що Господь дає кожному з нас щодня.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *