“Святий Рівноапостольний князь Володимир був великим реформатором свого часу” – Екзарх Харківський Кир Василій

У день святого рівноапостольного великого князя Володимира Владика Василій, Екзарх Харківський відслужив Божественну Літургію у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця. У своєму пастирському слові Архиєрей звернув увагу вірних на притчу про пастуха та овець (Йо. 10, 1-9). Єпископ наголосив, що як пастух дбає про овець, так кожен з нас повинен дбати не лише про себе, але й про інших.

“В сьогоднішній день ми згадуємо пам’ять Великого князя Володимира. Він, будучи великим князем київським, усвідомивши та зрозумівши важливість віри Христової, повірив в Христа і став на шлях спасіння. Але він не тільки дбав про себе, він дбав про свій народ, він хотів, щоб на шлях спасіння стала уся його держава”, – зауважив проповідник.

У своїх роздумах Владика Василій звернув увагу на те, що не так легко було святому Володимиру змінити язичницьку віру на Христову віру, а тим більше вплинути на весь народ. “Це було нелегко і тривало не одне десятиліття, але він це зробив, бо зрозумів, які будуть позитивні наслідки для його народу і держави. Тому без перебільшення можемо назвати його великим Реформатором свого часу.”

Екзарх Харківський звернувся до присутніх із запитанням: “Якими ми є християнами? Чи ми є християнами лише з назви? Чи ми слухаємо слова нашого Господа і чи ми живемо за тим словом?”

Завершуючи проповідь, Архиєрей побажав, щоби життя Великого князя Володимира було прикладом для нашого життя, щоб ми мали силу і відвагу відвернутися від гріха та йшли за Христом, жили за Його словом, і тоді Боже благословення буде на кожному з нас.

Опісля богослужіння Екзарх Харківський привітав усіх іменинників. А о. Микола Семенович, адміністратор Катедрального собору, також привітав Екзарха Харківського, адже його хресне ім’я – Володимир.

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *