14 червня 2021 року створена Рада Християнських Церков Харкова.Перша ініціативна зустріч зі створення Ради Християнських Церков міста Харкова та області відбулася 2 червня 2021 року в будинку Єпископату Римо-Католицької Церкви за ініціативою єпископа НЄЛЦУ Павла Шварца та єпископа Харківсько-Запорізького Римсько-Католицької Церкви Павла Гончарука.  В ній взяли участь також єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан (Православна Церква України), екзарх Харківський єпископ Василь Тучапець  (Українська Греко-Католицька Церква), пастир Віктор Хаустов (Українська Лютеранська Церква), пастори Сергій Дацько та Олександр В’ялов (Асоціація Місіонерських Церков Євангельських Християн України), старший пастор Сергій Циганков (Церква Християн віри євангельської-п’ятидесятників Джерело Життя). На ній було прийнято рішення про проведення установчого засідання, на яке були запрошені представники інших християнських конфесій: Вірменської Апостольської Церкви, баптистських, п’ятидесятницьких та харизматичних об’єднань та незалежних церков, а також Церкви Адвентистів сьомого дня.

Засідання відбулося в тому ж приміщенні. Учасниками була затверджена назва “Рада Християнських Церков Харкова” і обраний головуючим єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц, терміном на один рік.

Учасники установчого засідання РХЦХ

Головне завдання Ради – налагодження дружніх відносин поміж християнських конфесій Харкова, обмін досвідом в різноманітних служіннях та спільне представлення євангельських цінностей. Також Рада займатиметься налагодженням зв’язків з Міським Головою та Харківською Міською Радою, Харківською Обласною Державною Адміністрацією та Харківською Обласною Радою, іншими державними органами та комунальними установами, дипломатичними представництвами, місцевими та міжнародними організаціями, які працюють у Харкові.

Джерело