РОЗПОРЯДЖЕННЯ Владики Василія Екзарха Харківського щодо богослужінь під час карантину

 

Щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції, слід усім строго дотримуватися режиму карантину та санітарних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України та місцевою владою для збереження здоров’я та життя громадян України. Але крім цього слід нам продовжувати щиро і натхненно молитися, щоб з дитячим довір’ям та цілковитою надією віддати себе в руки Божі, бо лише Він один здатний нас захистити, відвернути біду, сприяти вилікуванню недужих. Пам’ятаймо слова нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа: «Майте віру в Бога. Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так.» (Мк. 11:22.24).

У зв’язку з цим видаю розпорядження:

  1. По всіх парафіях щоденно звершувати богослужіння з молитвою про припинення поширення коронавірусу та виздоровлення хворих, дотримуючись режиму карантину (за участю не більше десяти осіб).
  2. Таїнство Св. Сповіді звершувати у масці (як священик, так і той, хто сповідається). Можна також сповідати надворі біля храму.
  3. У свята, якщо б була більша кількість людей, ніж дозволяють норми, нехай вірні беруть участь в богослужінні надворі, завдяки зовнішньому озвученню храму, стоячи на безпечній відстані один від одного. Якщо б була така необхідність, то Святу Літургію можна звершувати надворі біля храму.
  4. Проводити відеотрансляцію богослужінь, щоб вірні, які залишилися вдома, могли в них брати участь.
  5. Благословення верби, пасок та інших страв проводити тільки надворі біля храму, дотримуючись санітарних норм безпеки.
  6. Вірні, які залишились вдома та беруть участь в богослужінні завдяки відеотрансляції, приготувавши вербу та великодній кошик в помешканні, отримають також їх благословення та освячення через відеотрансляцію.
  7. Звільняю вірних Харківського Екзархату від обов’язку участі у Службі Божій у неділі та свята на час тривання карантину при умові брати участь в богослужіннях за допомогою відеотрансляції або хоча б одну годину провести у молитві та читанні Святого Письма.
  8. Продовжую термін виконання обов’язку Великодньої Св. Сповіді та Св. Причастя до 1 серпня 2020 року.

Дані розпорядження діють на час тривання карантину.

Благословення Господнє на Вас!

 

+ Кир Василій

Екзарх Харківський УГКЦ

 

Дано в Харкові, вих.: ХЕ/36 04 квітня 2020 р.Б., у 5-у суботу Великого посту – Акафістову.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *