Різдвяне послання владики Василія, екзарха Харківського

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященного єпископа Кир ВАСИЛІЯ
Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви
Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам,
возлюбленим у Христі братам і сестрам
Христос народився!
Славімо Його!
«Слава на висотах Богові і на землі мир, людям благовоління.» (Лк. 2, 14)

Цими словами велика сила небесних ангелів прославляла Бога, звіщаючи пастухам, що були в чистому полі біля своїх отар, народження Месії, Спасителя світу. Ангел Господній з’явився їм і сказав: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, Він же Христос Господь» (Лк. 2, 10-11). Пастухи притьмом пішли до Вифлеєму і «знайшли Марію, Йосифа і дитятко, що лежало в яслах» (Лк. 2, 16). Пастухи першими удостоїлися побачити Дитятко, яке, за словом ангела, є Спасителем і Господом. Звершилося велике таїнство – Син Божий прийняв тіло від Пресвятої Діви Марії і став людиною, щоб спасти людину і принести мир на землю. Про це апостол Павло каже: «Бо то Бог у Христі примирив собі світ.» (2 Кор. 5, 19). Яка невимовна велич любові Бога до людини! Тому ми з такою великою радістю святкуємо народження Божого Сина.
Як людина може стати учасником цього Божого дару, благодаті спасіння і увійти до небесного царства? Найперше людина повинна пізнати правдивого Бога, розбудити в собі щире бажання пізнати Бога. Далі – повірити в Єдиного Бога в Трьох Особах: Отця, Сина і Святого Духа. Бо сам Бог так себе нам об’явив. Наступне – охреститися в ім’я Пресвятої Трійці. Каже Христос: «Хто увірує і охреститься, той спасеться.» (Мр. 16, 16) Через хрещення людина отримує прощення гріхів і благодать Божу. І врешті, протягом свого життя – зберегти цю благодать у серці. Завдяки чому ми її зберігаємо? Завдяки молитві, читанню Святого Писання, дотримуванню Заповідей Божих, завдяки прийманню Святих Тайн. Чи наше серце наповнене цією благодаттю? Чи часом ми не втратили її? Перебуваючи в ласці Божій, зможемо в мирі святкувати народження Сина Божого.
Вже другий рік поспіль відзначаємо Різдво Христове під час війни. Агресор прийшов на нашу землю, порушив мир і приніс страждання, біль та сльози. Скільки матерів, дружин і дітей будуть сідати до Святої Вечері зі сльозами на очах, оплакуючи загиблих героїв, захисників України. Скільки наших мужніх воїнів зустрічатиме Різдво в окопах, захищаючи Батьківщину. Скільки наших воїнів та громадян страждають у полоні і чекають звільнення? Пам’ятаймо за них і просімо в молитві новонародженого Ісуса, щоб вони живими повернулись додому.
Всі ми прагнемо, щоб якнайшвидше закінчилася війна, і настав мир. Одним із старозавітних  прообразів Христа є цар Мелхіседек. Про нього Апостол каже: “його ім’я означає спершу «цар справедливости», а потім цар Салему, тобто «цар миру»; без батька, без матері, без родоводу, який не має ні початку днів, ні кінця життя, уподібнений до Божого Сина, – зостається священиком повіки.» (Євр. 7, 2-3). Ісус Христос є тим, хто відстоює справедливість і приносить мир.
Прославляючи новонародженого Ісуса, нашого Господа і Спасителя, просімо, щоб Він благословив наш народ і військо звільнити від загарбників нашу землю, щоб відновив справедливість і дарував мир Україні.

Вітаю усіх Вас зі світлим святом Різдва Христового!
Бажаю Вам сильної віри і надії на Господа та Божого миру!

Христос народився!
Славімо Його!
+ Василій
Екзарх Харківський УГКЦ
Дано в Харкові,
в день св. великомучениці Анастасії

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *