Різдвяне послання Владики Василія, Екзарха Харківського

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященного єпископа Кир Василія

Екзарха Харківського Української Греко–Католицької Церкви

Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам,

возлюбленим у Христі братам і сестрам

Христос народився!

Славімо Його!

«Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель,

він же Христос Господь.» (Лк. 2, 11)

 

Ці слова промовив ангел до пастухів, що «перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар» (Лк. 2, 8). Великий страх огорнув їх, але ангел заспокоїв їх: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу.» (Лк. 2, 10). Саме пастухам першим об’явив Господь про народження Месії і подав їм знак: «Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах» (Лк. 2, 12). Пастухи притьмом пішли до Вифлеєму і там побачили «Марію, Йосифа й дитятко, що лежало в яслах» (Лк. 2, 16). Великою радістю сповнились їхні серця. Вони першими побачили новонародженого Спасителя і поклонились Йому та дивувались цьому незбагненному таїнству, що Бог прийняв людське тіло і народився як немовля. Бог замешкав серед людей в неймовірній простоті, в убогій стайні і лежить сповитий у яслах. Незбагненні діла Божі! Бог стає людиною заради того, щоб спасти людину!

І ми з вами знову святкуємо Різдво Христове, знову споглядаємо немовля Ісуса, який лежить у яслах, а поруч нього Марія і Йосиф. Хоч ми не бачили Ангела і не чули його голосу, але, з вірою читаючи ці рядки Євангелія, немов би переносимося до Вифлеєму, до вертепу, в якому лежить новонароджений Спаситель. Прихід на землю Божого Сина змінив долю всього людства. Хто повірив у Христа Господа, той прийняв Його благодать спасіння. Цю благодать прийняв кожен із нас під час Святого Хрещення. Важливо є, щоб не втратити цей Божий дар, але постійно зростати у вірі та благодаті Божій. Тоді Господь є з нами, нам допомагає, нас охороняє і благословить у житті.

Але навіть тоді, коли людина ще не прийшла до пізнання Бога і віри в Нього, або коли через негідні вчинки та гріхи віддалилася від Нього, Господь не відвертається від людини, а як милосердний Батько чекає на її навернення. Він – Бог милосердний, який «задля нас людей і нашого ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком». Тому з великою вірою прославляймо Різдво Спасителя! Саме народження Божого Сина приносить нам цю радість і надію спасіння.

Нехай жодні труднощі, випробування чи загрози не викликають у нашому серці неспокій, безвихідь чи зневіру. Але з великою вірою просімо в Христа Спасителя сили побороти ці труднощі та благаймо миру для нашого народу і Батьківщини України.

Вітаю всіх вас із великим святом Різдва Христового! Бажаю вам сильної віри і надії на Господа Ісуса, здоров’я і радості, єдності та миру!

 

Христос народився!

Славімо Його!

 

+ Василій

Екзарх Харківський

Дано в Харкові,

в день св. великомучениці Анастасії

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *