Реколекції на парафії Пресвятої Трійці м. Полтави

З 2 до 4 березня у Полтаві при храмі Пресвятої Трійці УГКЦ пройшли Великопісні реколекції (духовні науки). Лектор заходів — отець Йосиф Будай, священик, монах Чину Святого Василія Великого, який душпастирює у Криму.

Протягом свого візиту отець провів духовну віднову для всіх охочих полтавців. Парафія намагається принаймні двічі на рік запросити з духовними науками священика, який би допоміг полтавцям переосмислити духовні цінності та застановитися над метою й сенсом повсякденного життя.

2 березня після Хресної дороги отець Йосиф пояснював роль терпіння у зростанні людини. Саме цю навичку він називає «найкращим другом людини, з яким вона не хоче зустрічатися»:

— Терпіння допомагає нам рости над собою. Не раз мені траплялися у житті люди, які терпіли значно більше за мене, і водночас саме вони показали приклад величезної любові до життя, ближніх і до Бога.

Наприкінці першого дня лекцій священик подарував присутнім книги на християнську тематику, деякі з них — власного авторства.

Загалом реколекції складалися з кількох частин упродовж трьох днів. Отець Йосиф розповів декілька історій зі свого досвіду про важливість доброго ставлення і виховання дітей:

— Треба хоч час від часу виїжджати з дітьми всією родиною на природу, вчити їх турбуватися про навколишнє середовище. Природа вчить людей не лише багато говорити, як ми любимо, але й багато слухати і спостерігати.

Священику доводиться багато подорожувати. Якийсь час він жив у Бразилії:

— Там багато українців, і є багато наших монастирів. Одного разу ми пішли в зоопарк у Сан Паоло. Там було багато дітей, і це дуже мультикультурне місто. Один хлопчик біжить до мене і простягає бутерброд. У Бразилії, якщо хтось їсть, і ти на нього дивишся, то думають, що ти голодний. Наших дітей варто теж цьому вчити — ділитися.

Та найголовніше, на його думку, вчити любові:

— Людям потрібно, щоб їх любили. Дітям найбільше потрібно, бо вони так вчаться любити. Якщо ви любитимете своїх дітей, то вони, як виростуть, вмітимуть любити нащадків. Це ланцюг, який приведе нас до Царства Божого.

Довідка: 

Йосиф Будай — церковний діяч, священик-василіянин, місіонер, провідник реколекцій, письменник.

Із початком російської інтервенції до Криму о. Йосиф Будай отримав офіційне призначення служити у м. Євпаторії. Здійснював душпастирське служіння також у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Керчі. На початку 2017 року виконував служіння в монастирі святого Василія Великого в Луцьку, а наприкінці року переведений до монастиря святого Онуфрія у Львові.

Отець Йосиф Будай — автор і видавець понад двох десятків книг. Це в основному реколекційні науки, роздуми, повчальні життєві історії та інші. Інколи як автор чи упорядник використовує псевдонім Падре Джузеппе Ваґабондо.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці м. Полтави

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *