Про Боже благословення – Владика Василій Екзарх Харківський у перший день Нового 2019 року

1 січня 2019 року у Катедральному Соборі св. Миколая Чудотворця м. Харкова, Преосвященний Владика Василій очолив Святу Літургію, під час якої усі спільно молилися про Боже благословення та мир для кожного, для українського народу, нашої Батьківщини і для Харківського Екзархату.

“Цей перший день Нового Року ми розпочинаємо молитвою тут, у нашому храмі. Розпочинаємо молитвою, просячи Господа Його благословення для кожного з нас у цьому новому році.

Від чого залежить, щоби людина отримала Боже благословення?

В книзі Второзаконня Господь каже: Я покладу перед тобою благословення і прокляття; благословення, коли ти будеш слухати мого закону і будеш його дотримуватись і прокляття, коли ти не будеш слухатися мого слова, і зійдеш з цієї дороги, яку я вказав тобі.

Отож, Господь виразно звертається до народу і каже, щоби отримати Його благословення, щоби Його благословення було і в праці, і в житті людини, і в тих всіх намірах, які вона має, людина повинна слухати слово Господнє, жити за тим словом і прямувати цим шляхом – виконання Божих Законів. Що ж є цим Божим Законом? Каже Христос, що найбільшою заповіддю є любити Господа Бога свого всім своїм серцем…, а друга заповідь – любити ближнього свого, як себе самого». Саме ці дві Заповіді огортають повністю весь Закон Господній. Любов до Господа і любов до наших ближніх – вони є цим Божим Законом, який Господь подає нам, щоб ми, дотримуючись його, прямували цим шляхом, який подобається Господеві, і тоді Його благословення буде з нами.

 В сьогоднішній день ми просимо Господа в молитві про Його благословення. І в сьогоднішньому Євангелію Господь також показує нам, як ми повинні просити. Найперше, коли Він пішов в храм і побачив там тих, які міняли гроші, які продавали там голубів для жертвоприношення, то він взяв бич і вигнав їх з храму і сказав, що «дім мій домом молитви назветься – каже Господь, – а ви з нього зробили печеру розбійників». Отож, храм Божий є храмом, в якому ми звертаємося до Господа, є храмом молитви, і сьогодні ми також прийшли в цей Божий храм, щоби звернутися до Нього, просячи Його благословення. І далі Христос каже, як ми повинні просити. Він наводить приклад учням і каже, щоб просили з вірою та не сумнівалися, тоді отримаєте. Коли ви будете з вірою просити, то скажете цій горі двигнутись і кинутися в море, вона кинеться. Отож, Христос каже, якщо ми просимо в Нього, то щоб не сумнівалися, але з непохитною вірою, міцною і сильною просили в Нього.

Сьогодні, прийшовши в цей храм, просимо у Господа віри та благословення. Нехай це Слово Боже і дотримання цього Слова Господнього стане для нас дороговказом в цьому Новому році, а Господь хай щедро нас всіх благословить!

Вітаю вас з Новим Роком і бажаю усім щедрого Божого благословення, для кожного з нас, для наших родин, а в особливий спосіб просимо Його благословення і миру для нашого народу і нашої Батьківщини.”

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *