Преосвященний Владика Василій у свято Стрітення Господнього молився за Богопосвячених осіб, які служать у Харківському Екзархаті

15 лютого Церква вшановує свято Стрітення Господнього, а також день Богопосвячених осіб.

Празник Стрітення Господнього відзначаємо на спогад події, яка відбулась сорокового дня після народження Ісуса, коли Пречиста Діва Марія і Святий Йосиф принесли новонародженого Христа до єрусалимського храму, щоб пожертвувати Господеві, а їм назустріч вийшов праведний старець Симеон та пророчиця Анна. Це свято має за основу подію, записану в Євангелії від Луки (див. Лк 2,22-39).

У цей день у церквах посвячують свічки, як символ того, що Христос – це світло світу.

Всесвітній день богопосвячених осіб 1997 року встановив святий Папа Іван Павло ІІ з наміром, щоб Церква краще усвідомила роль та оцінила осіб, які повністю посвятились Богові в чернечому житті, а для духовних осіб цей день є нагодою оживити своє богопосвячене життя. Це день особливої призадуми над чернечим життям та молитви за покликання, як до священичого, так і до чернечого життя. Не можемо собі уявити життя Церкви без присутності ченців і черниць, які повністю посвячуються Господеві та обітами убозтва, чистоти й послуху жертвують своє життя Богові, виконуючи особливе посланництво в Христовій Церкві.

(Радіо Ватикан)

 

З нагоди свята у нижньому храмі Св. Верховних Апостолів Петра і Павла Катедрального Собору Св. Миколая Чудотворця м. Харкова Преосвященний Владика Василій очолив Святкову Літургію, під час якої молився за Богопосвячених осіб Харківського Екзархату. У своєму пастирському слові кир Василій пояснив значення свята та важливість свічки, яка дає світло і проганяє темряву, наголосивши, що “це прообраз Христа, який є Світлом, що проганяє темряву гріха.” Преосвященний Владика згадав також про Богопосвячених осіб: “так як Марія принесла Ісуса у храм Господній, щоб посвятити Його Богові, так само Церква вшановує тих, які відчули у своєму житті поклик служити Господеві і посвятили Йому своє життя”.

Після святкового Богослужіння преосвященний Владика Василій освятив свічки, побажавши, щоби це Світло Божої благодаті було дороговказом у нашому житті.

Довідка. У Харківському Екзархаті діють три жіночі монастирі: сестри Згромадження Св. Йосифа Обручника (м. Харків), Згромадження сестер Милосердя св. Вінкентія (с. Деменки, Полтавська обл.), сестри Чину Святого Василія Великого (м. Полтава) та один чоловічий монастир: отці Чину Святого Василія Великого (смт. Покотилівка, Харківська обл.)

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *