Повний документальний відеозапис освячення нижнього храму катедрального собору УГКЦ в Харкові

Освячення нижнього храму на честь святих Верховних Апостолів Петра і Павла Катедрального собору св. Миколая Чудотворця відбулося у Харкові 13 липня 2017 року. Чин освячення звершив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав за участі Кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації для Східних Церков; Архиєпископа Клаудіо Гуджеротті, Апостольського Нунція в Україні; єпископа кир Василія Тучапця, Екзарха Харківського; єпископів, священиків, монашества та вірних.

Опісля відбулася Архиєрейська Божествення Літургія та освячення накупольних хрестів.

Історія будови починається від 2003 року. В ті роки громада збиралася на богослужіння у спеціально переоблаштованому вагончику на отриманій у 2001 році земельній ділянці.

Саме тоді парафія св. Миколая Чудотворця з парохом отцем Миколою Семеновичем ініціювала будівництво найбільшого на східній Україні греко-католицького собору. Екзарх Донецько-Харківського Екзархату УГКЦ єпископ кир Степан Меньок благословив будову. Спільними зусиллями незабаром постав фундамент та стіни нижнього храму.

Проте з осені 2005 року під тиском певних деструктивних сил будівництво собору було на тривалий час призупинено. Лише активна позиція греко-католиків не дала можливості взагалі забрати у громади надану раніше земельну ділянку з розпочатою будовою. Згодом вдалося збудувати невелику каплицю, в котрій і відбувалися богослужіння.

Від 2014 року відновились будівельні роботи, а 28 липня 2015 року Екзарх Харківський владика Василій звершив чин закладення наріжного каменя.

Згідно проекту собор складається з двох храмів: нижнього – на честь свв. Верховних Апостолів Петра і Павла та верхнього – на честь св. Миколая Чудотворця. У нижньому храмі є також приміщення для катехитичних зустрічей.

На території також розпочато будівництво адміністративно-господарчих будівель. Згодом планується збудувати єпископську резиденцію з класами для освітнього центру та приміщеннями для соціального служіння.

Адреса собору: м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців (навпроти будинку №11).

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *