Постанови Дев’яностої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

Дев’яноста сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні відбулася 2-3 лютого 2022 року в Патріаршому домі у Львові під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Публікуємо постанови цієї сесії Архиєрейського Синоду.

ПОСТАНОВИ
Дев’яностої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

2-3 лютого 2022 року Божого, Львів

1. Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні:

А. Закликає весь Божий люд нашої Церкви – мирян, священників та богопосвячених осіб збирати приклади святості в нашому народі і в нашій Церкві та повідомляти про них церковну владу.

Б. Просить молитися за заступництво у викликах і труднощах до праведного Андрея Шептицького та наших слуг Божих, щодо яких проводяться беатифікаційні процеси:

– владики Йосифа Сліпого,
– отця Кирила Селецького,
– сестри Василії Глібовицької, ЧСВВ,
– отця Романа Бахталовського,
– отця Ісидора Дольницького,
– отця Петра Мекелити і 44 співмучеників – священників, монахів і мирян,
– отця Єремії Ломницького, ЧСВВ,
– отця Миколи Щепанюка,
– владики Дмитра Яремка та інших –

і, будучи свідомими слави їх святості, поширювати їх культ у нашому народі. Про отримані за їх заступництвом ласки негайно повідомляти єпархіальних референтів у справах беатифікації.

В. Просить єпархіальних єпископів призначити у своїх єпархіях та екзархатах референтів у справах беатифікації, якщо цього ще не зроблено.

Г. Доручає душпастирям УГКЦ в Україні ознайомлювати вірних із житіями праведного Андрея Шептицького та вищевказаних слуг Божих через проповіді та академії пам’яті, подавати їх вірним як приклад чеснотливого життя, мучеництва та жертви.

3. Затвердити Інструкцію щодо системи звичайного та надзвичайного інформування в УГКЦ в Україні.

4. Затвердити на трирічний випробувальний термін документ «Норми та принципи захисту неповнолітніх і вразливих осіб у душпастирській діяльності УГКЦ в Україні».

5. Прийняти в першому читанні Програму суспільно-громадської діяльності УГКЦ в Україні «Бог посеред міста – воно не похитнеться…».

6. Взяти до уваги стан опрацювання Стратегії діяльності УГКЦ для утвердження сімейних цінностей, підтримки сімей та запобігання і протидії насильству в сім’ях та представити цей документ на перше читання на наступну сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.

7. Взяти до уваги звіт про діяльність Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ, поблагословити до виконання Стратегію діяльності цієї Комісії та висловити вдячність її голові та всім співробітникам за сумлінну працю.

8. Задля належного відзначення 130-річчя з дня народження слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого просити єпархіальних єпископів у своїх єпархіях і екзархатах організувати належне відзначення цього ювілею, а цьогорічну Всеукраїнську прощу до Зарваниці присвятити вшануванню його пам’яті.

9. Дев’яносто першу сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні провести в травні 2022 року Божого.

Ці  постанови набирають чинності 14 лютого 2022 року Божого

Голова Синоду
Блаженніший Святослав

фото з архіву

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *