Першого дня весни владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, очолив Святу Літургію у храмі св. Миколая Чудотворця м. Харкова

Архиєрейську Літургію владика Василій відслужив разом з парохом о. Миколою Семеновичем та гостем зі Львова (який приїхав у Харків для презентації своєї книги) о. Михайлом Димидом.

В проповіді до вірних о. Михайло торкнувся першої неділі Великого посту «Неділі Православ’я».

Священик зауважив, що в цей день почитають ікони, на яких написано образи святих, які надихають вірних церкви на глибоку віру та відважні вчинки задля спасіння світу та своєї душі. Також о. Михайло зауважив, що на тижні, що минув, були трагічні смерті як в Україні, так і в сусідній державі, закликав вірних церкви молитися за померлих, не зважаючи на те, чи людина була чиста чи грішна, адже в останню хвилину життя людина могла покаятися.

Після Літургії владика Василій розповів парафіянам про візит синоду Єпископів УГКЦ до Ватикану «Аd limina Apostolorum», що у перекладі з латинської мови означає «До апостольських порогів», який тривав від 16 до 21 лютого. Головною метою візиту була молитва на гробі св. Апостола Петра за мир та цілісність України. Владика поділився враженнями від спілкування з Папою Франциском, а також передав всім вірним нашого екзархату благословення Вселенського Архиєрея.

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *