Неділя Сиропусна в Покотилівці

«Коли Ви постите, не будьте сумні, як лицеміри…» Мт.6,16

У неділю 26 лютого в монастирському Храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що в смт. Покотилівка, Харківської області відбулася урочиста ариєрейська Свята Літургія, за участю Преосв. Владики Кир Василія Медвіта, ЧСВВ.

У своєму повчальному слові Владика Василій особливо зосередив увагу на значенні Великого посту для кожного християнина, а саме моментом навернення, та переміни особистого життя. «Без прощення, не може людина вповні відчути себе щасливою…», продовжує Владика, отож коли ми намагаємося розпочати цей Великий Піст із тягарем не прощення своїм ближнім, такий піст не матиме ніякого значення.

Літургія тривала у присутності чисельних вірних, які щиро приступили до сповіді та св. Причастя, опісля Владика всім присутнім уділив своє Архиєрейське благословення, окропивши свяченою водою, та побажав здобути всі потрібні ласки для духовного життя у цьому Великопостному часі.

 

Неділю Сиропусну, ще називаємо неділею Масляною, особливо на Сході України у перед день початку Великого Посту, проходять різні веселощі та заходи, гарною традицією є приготування «масляних блінів (млинців), оладок», які кожна господиня приносить до храму, а після Святої Літургії ділиться ними з іншими.

Такими смачними частуваннями масляних млинців продовжився недільний день у нашому монастирі, де після завершення Святої Літургії всі вірні веселилися, взяли участь в цікавих конкурсах, які приготувала молодь парафії, споживали смачну польову кашу та ділилися щирими усмішками.

 

Нерідко нас священиків запитують: отче, що можна їсти а що ні, щоби направду отримати користь від проведеного посту? Та значення Посту не обмежується самим тільки споживанням їжі, це скоріше допомога до найголовнішого, а ним є піст від гріха, стримання своїх грішних схильностей, праця над своїми духовними вадами чи пристрастями, це зміна життя, це переоцінка власних вартостей… Саме такий піст має важливе значення для душі, від такого підходу до проведення посту змінюється на краще все наше життя, а також тим самим ми змінюємо суспільство. Тому нехай кожен із нас, провівши гідно цей Великий Піст, отримає безліч благодатей від Всевишнього, зможе змінитися внутрішньо, та прийняти себе новою людиною, людиною, яка слухає слово Боже і зберігає Його…

ієрм. Йосиф Щур, ЧСВВ,  

настоятель монастиря

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *