Молоді харків’яни вирушили на пішу прощу до Унева

25 серпня розпочалася піша проща зі Львова до Унівської Лаври, у якій беруть участь молоді харків’яни під духовним проводом с. Неоніли Варениці (ЗСС Йосифа), яка прибула разом з молодими людьми з Харкова. Проща триватиме три дні, паломники пішли долатимуть десятки кілометрів і 27 серпня прибудуть до Унева. За передніми даними зі Львова мало вирушити близько півтори тисячі паломників, здебільшого це молодь. Дорогою відбуваються зупинки для перепочинку, молитви та розважань. У день Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня, Унівська Лавра святкує храмовий празник.

Довідка:

Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу — один із найдавніших монастирських комплексів України, центральна обитель Галицької єпархії впродовж XIVXVIII ст.ст., осередок чернечого життя монахів Студійського уставу, унікальний архітектурний ансамбль-пам’ятка.

Розташована в селі Унів Перемишлянського району Львівської області.

Монашество Студійського уставу митрополит Андрей Шептицький відновив 1898 року, поклав на нього завдання плекати прадавню Східну традицію чернечого життя. Монахи-студити дотримуються Студійського уставу, який в ХІ ст. принесли в Україну з Константинополя та Афону преподобні отці Антоній і Теодосій Печерські.

З приходом совітів 1944 р. у Свято-Успенській Лаврі в Уневі було влаштовано концентраційний табір для духовенства, яке не визнало російське православіє.

Студитська Лавра діяла до 1950 р.; її закрили, розмістили психіатричну лікарню. Розписи в храмі були забілені, в храмі влаштовували багаття, на яких спалювали церковні та богослужбові книги.  1991 рік – повернення монахів-студитів в монастир.

Свято-Успенська Унівська Лавра на сьогодні знову стала одним із найбільших паломницьких центрів Західної України.

Джерело довідки: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BD%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B0

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *