“Кожен з нас повинен воскреснути до нового життя” – Екзарх Харківський у свято Воскресіння Господнього

У день Величного празника Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа Преосвященний Владика Василій очолив святкові Богослужіння у Нижньому храмі Катедрального Собору Св. Миколая Чудотворця.

Зазначимо, що після Надгробного, на обхід кругом храму (каплиці) вперше були взяті хрест та хоругви, які додали процесій особливого духовного значення.

Під час Воскресної Утрені панувала благодатна атмосфера, адже саме це Богослужіння описує повноту радості, яка походить від Христа – Переможця!

Опісля у храмі відбулася Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив кир Василій у співслужінні з  о. Миколою Семеновичем та о. Григорієм, РКЦ. У своєму пастирському слові Архиєрей наголосив, що правдиве воскресіння може відбутися у кожного з нас, а саме тоді, коли людина зберігає віру, коли через покаяння і Святу Сповідь отримує прощення і звільнення від гріхів та коли через Святе Причастя єднається з Христом. “Кожен з нас повинен воскреснути до нового життя”, – підкреслив проповідник.

Після Святої Літургії відбулося освячення Артоса (з грецької Áρτος — «квасний хліб») — особливий освячений прісний хліб, такої ж рецептури, як і просфора, який “роздроблюють” у Томину Неділю та роздають для усіх членів церкви. 

Опісля, на вулиці, де зібралася велика кількість людей, відбулося благословення пасок та святкових страв.

Згодом усі присутні мали можливість побавитися у гаївки.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *